keresek Panasonic SA AK 48 hifiben proceszort
Sziasztok!
Van a címben megnevezett mini-hifi készülék, amely azzal a sajátossággal küzd, hogy a cd rész lézere a lemez behelyezésekor világít, a szánon előre-hátra csúszkálva keresi is a kezdő sávot, ám egyáltalán nem fókuszál és a lemezt sem pörgeti meg. Ezzel egyidejűleg feltűnően hamar no disc felirattal száll ki a próbálkozásból.
A nem fókuszál alatt azt értem, hogy amíg a lézerdióda világít, a lencse fel és le irányokba meg se mozdul.
Nem tudom miért van olyan érzésem, hogy ez nem annyira lézer hiba lesz, mint inkább a fókusz áramkörben kell a hibát keresni.
Ilyen hibám még nem volt, ezért megköszönnék minden ilyen irányú javítási tapasztalatot.
Főleg, hogy ebbe a típusba a lézer nem olcsó mulatság, viszont eléggé baba ahhoz a cucc, hogy ne egyből a kuka legyen a jövője.
Köszönöm!
dongo
Üdv mindenkinek. Volna egy olyan problémám, hogy kaptam egy szuper Panasonic SG-60 kazettás rádiós erősítőt. Nem mai technika már, de valami dokumentáció kellene a javításához, ugyanis nem ad ki hangot.
Találtam egy oldalon hozzá pdf-ben dokut ugyan a google segítségével, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy nem e átverés, valamint 19 dollárba kerül.
Vagy ha valakinek van valami ötlete azt is szívesen fogadom. Egy stk2025 vég van benne. Amit már nem lehet kapni de a hq-video katalógusa szerint az-stk2029 helyettesítheti.
Előre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek ! A fenti gép F70-es hibakóddal kiáll ,teljesen változó, időközönként .Amikor megy akkor minden ok. Tápok rendben ,a végfokok sem melegednek, átforrasztottam az egészet. Ha a megoldásában tudna valaki segíteni nagyon megköszönném !