Sziasztok!
Bevallom elakadtam ennek a masinának javításával. Eredeti problémája a "szokásos" volt, magnó mechanika megbolondulása szíj nyúlás miatt, cd rész üzemképtelensége a tároló rekeszek összeakadás végett. Helyre raktam ez utóbbi mechanikáját,de tálca csukás után "vegye ki a lemezt" üzenet mellett, kiadja ismét a tálcát. Érdekesség, hogy el sem jut addig a pontig, amikor a belső tengelyre fűzné a lemezt. Külső tápról akadás mentesen, szépen végigmegy a mechanika, tehát nem összerakási probléma. Kapcsolók tisztítva, kimérve, vagyis ezek szintén nem lehetnek okozói.
Ötlete esetleg valakinek, hogy mi a fészkes..... ?
Köszönettel: Z.
Üdvözlet azoknak, akik még itt vannak! Van aki két ünnep között is dolgozik? (mint én!) Lett itt egy Panasonic SA-PM9készülék, mely bekapcsolás után, a CD lemez betöltése után reading felirat, majd F76 hibaüzenet és a készülék kikapcsolt. A rádió, magnetofon rendben működik, hangteljesítmény is van. Valaki tudhatja, hogy ilyen esetben mit jelent az F76 hibaüzenet? Az internet alapból a tápegység hibáját írja, de abban nem találtam hibát és minden más funkcióban működik.
Szétszedés után kiderült nem forgatja meg a lemezt és kiáll F76 hibakódra és kikapcsolja a készüléket. A lemezfogató motor tisztítása után már elindult a motor és folyamatos olvasás után kiírja hogy NO DISK. A lézeregység is elgyengült és az után állítás sem hozott eredményt. (Viszont nem állt ki hibára és nem kapcsolta ki a készüléket). Kettős hiba volta gépben. A komplett egység csere borsós és csak aliról lehetne rendelni és ott sem úsznám meg húszezer alatt. Visszaadva az ügyfélnek.
László
Sziasztok.
Szerintetek mi lehet a hibája ennek az erősítőnek, ha bekapcsoláskor ezt írja ki a kijelzője? (e38 hiba)
És nem csinál semmit.
Köszönöm a segítséget.
Üdv T. Kollégák!
A tárgybeli készüléket javítom, de nem akar összejönni. Rutinosabb kollégák segítségét kérem.
Hibajelenség: F61 hibakód.
Amit eddig megtettem: Végfok ic csere. (TDA8920BJ) Ez után minden működik, de hang nem jön ki a hangszórókból.
Fejhallgató kimenet ok. A tápok jók, +-28V, szimmetrikus. Az ic mode lábán 3,6V-t mérek.
Ezek után félretettem, majd kettő nap után újra nekiveselkedtem, miután átböngésztem a s.manualt, meg az ic adatlapját. Bekapcsolom és láss csodát, mindkét oldal bömböl. Na az öröm kb fél percig tartott, mert lenémult és úgy is maradt. Ismét mérések, minden ok az instrukciók alapján. Félretettem ismét. Ma előszedtem és mindent átforrasztottam a végfok ic-hez tartozó részen. Bekapcsolom és szól. 40 perc után ismét elhallgatott.
Esetleg az új ic lehet rossz?. Ventilátor az jó, attól is lehet az F61 hibaüzenet. Esetleg küzdött már valaki hasonló problémás géppel?
elbandi