panasonic 32ps 12p táp nemindul el,cicereg és 65 volt a sorvégtranyon,sorkimenő képeltérítő ic cserélve,táp ic is kérem segítségeteket.üdv köszi segítségeteket , de ezt jó megszivtam atápba 130 voltos 3 lábu kerámia ref volt rossz .
Sziasztok!
A fenti TV függőleges végfok IC csere után ismét megadta magát. A cserélt IC LA7845N, cserélve lett továbbá C456 220u/50V és C455 220u/35V, ill. D456 MA2160BLFS zener, amely zárlatos volt. A zener helyett BZX85C16 16v 1,3W került beépítésre.
A zener ismét zárlatos. Lehet, hogy rossz a helyettesítés? Az IC helyett LA7846-ot rendeltem előző fórumokban leírtak alapján. Kérném segítségeteket, hogy mi az amiről esetleg megfeledkeztem, ill. a zéner helyettesítésről mi a véleményetek? (Az MA2160BLFS zéner ami benne volt már nem kapható, ill külföldről lehete, de aranyárban). Előre is köszönöm.
Új IC : LA7846 mechanikus átalakítással. Kevésbé melegszik kb. 50oC-os 4óra üzem után. Remélem bírni fogja.
Köszönöm a hozzászólásokat!
Sziasztok!
Ismét probléma merült fel. A fenti D456-os pozícióban lévő zéner ismét elszállt, pár óra üzem után. A 27V tápfesz rendben volt. A kép csak a felső részen ugrott össze, redőny szerűen ereszkedett le. Kiiktattam a zénert és rövid időre bekapcsoltam a készüléket nélküle. . A kép jó lett. Akkor most nem tudom mi a szerepe. Mellékelek egy képet a végfokról. Ha valakinek van ötlete akkor kérem segítsen.
Sziasztok fórumozók !
A fent említett készülék került hozzám. Tehát a hibajelenség az, hogy a kijelző bal felében, de majdnem középen egy kb 5 cm szélességű fekete csík van mellette zöld és piros vonal látszik.
A tápfeszültségeket megmértem és azok jónak mutatkoznak. Mielőtt nagyn belemélyednék, gondoltam felteszem a fórumra hátha valaki kapásból tud segíteni.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Csaba
Szép napot Mesterek! A fenti tv kapcsolási rajzát keresem,esetleg, ha lenne róla valamicske plusz leírás, az is jó lenne.Köszönöm.