Üdv!
A fenti CP521F sasszi 16:9-be ugrott minden külső hatás nélkül. Egyszerűen nem találok a menüjében átváltási lehetőséget. Tudja valaki hogy lehet ezeknél váltani? Köszönöm!
Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hoy a bekapcs. után FACTORY MODE-ban indul el ez a tv.Talán ezért nem tudok aSM-ben leírtak szerint belépni a szerviz menübe.Hogy lehet ezt eltüntetni,
Köszi: Laci
Tisztelt Tanyalakók!
Fent nevezet TV, nagyon el pirult. A szerviz menüben el navigáltam a szín beállítási részhez, de ott aztán nem tudok állítani rajta, mert semmilyen gomb nyomásra nem reagált. A távirányító nem az eredeti de minden gombja megfelelően vezérli a TV-t. Egyszer egy pillanatra beugrott a jó kép, de azt többet se.
Azt hiszem a 4. kép mutatja a szín beállítási részt.
Még annyit, hogy közlök néhány mérési adatot. Az "Y" csatlakozó 3-as lábán 4,7V, 4-es lábán 4,5V, 5-ös lábán 9,5V-t mértem. A video IC 1-es, 2-es, 3-as lábak, 2,5V 1,9V és 1,9V -t mértem.
Nem vagyok TV szerelő! De minden segítséget előre is köszönök.
Üdv. Mekmuki
Szevasztok!
Main board: TNPH0993-3A
A fenti LCD áram alá helyezése után, a zöld led szapora villogásba kezd, majd a zöld led folyamatosan világít. Ettől függetlenül a készülék teljesen "süket", a háttér nem kapcsol be, és se kép, se hang. Távra reagál, illetve a táv jelére, a led villogással reagál, de készenlétre se kapcsolható.
Ekkor, (zöld led folyamatosan világít) a tápegység, és a main board minden (DC-DC konverter) feszültsége beáll a névlegesre. A T-con-ra megjön a 12V táp.
A LED driver nem kap ON jelet, így a háttér nem kapcsol be. A drivert kényszeresen külső 3V-tal bekapcsolva, a háttér világít, de a kijelzőn semmi nem jelenik meg, ezért leellenőriztem a T-con feszültségeit is, ezen is rendben működik valamennyi DC-DC konverter.
Pár perc elteltével a folyamatos zöld led átvált pirosra, és folyamatosan piros 13-at villog, amíg beavatkozás nem történik. Ekkor már a main feszültségek megszűnnek.A távirányító power parancsára átvált zöldre, majd elalszik, a main boardon a feszültségek megjelennek, de változatlanul semmi életjel.
A 13-as hibakódot sehol nem találtam, hogy mit jelezhet!?
A fentiek alapján szoftver hibára gyanakszom. A 24C64 eepromot cseréltem, illetve üres, és hozzáférhető tartalommal feltöltve, nem hozott változást.Konkrét NAND flash tartalmat nem találtam, de SD kártyás 80Mb frissítési procetúrát igen. Ez sajnos nem működik, úgy írják mindenütt, hogy csak a menüből előhívott frissítés esetén használható. Úgy nem sikerült felhasználni, mint a megszokott USB-s frissítések esetén.
Tudtok-e valami tippet adni a javításhoz?
Köszönöm, hogy végig olvastátok. Kicsit hosszú, de próbáltam érthetően leírni.
üdv
Dr.Távadó