Sziasztok!
Villamosmérnöki tudományom megáll a következő parajelenségnél, mely a hirtelen jött felmelegedés (?) következménye... Mivel a bojlert évente-kétévente én szoktam tisztítani, az én feladatom a háztartási gépek karbantartása, így természetesen engem unszol a családom ezzel is...
A jelenség a következő: adott egy közönséges Hajdu villanybojler. (200 literes, régi hagyományos fajta, teljesen ép fűtőbetéttel, aktív anóddal, tökéletes szabályzókkal, jól működő biztonsági szeleppel). Tegnapelőtt anyukám szólt, hogy leveri a FI-relét (áram-védőkapcsoló). Leszedtem a burkolatot, és az alaplapon alul egyenletes párabevonattal találkoztam, pont olyannal, mint amikor nyáron felszolgálják a sört az étteremben, és a korsó oldala harmatos lesz. A jelenség oka a hirtelen felmelegedés miatt még (viszonylag) hideg vezetékes víz, melynek hőmérséklete jóval a fürdőszobában uralkodó harmatpont alatt van.
Az alaplemezt hajszárítóval megszárítottam, a bojlert ismét bekapcsoltam. Vártam az éjszakai (vezérelt) áramot, rendre felfűtött, nedvesedés, csöpögés nem volt tapasztalható.
Következő este, amikor a család zuhanyozni tért, a páralecsapódás ismét megismétlődött, és mivel már az éjszakai áram aktiválódott, anyukám szólt, hogy a bojler fura parajelenségeket folytat: csekkoltam, a sorkapocsnál a lecsapódott pára halk 50Hz-es sercegés mellett átvezetett. Valószínűleg ez aktiválta az érintésvédelmi relét néhány nappal azelőtt, amikor a pára nem a nulla, hanem a védőföld felé vitte az áramot. Reggelre, mivel a tartály teljesen felfűtött állapotba került, a harmat el is párolgott.
Kérdésem, hogy hogy tudnám megelőzni ezt a páralecsapódást? Elvileg a burkolat (viszonylag) zárt, de szellőző nyílás van rajta, nyilván azért, ha mégis csöpögne a tömítésnél, a víz el tudjon távozni. Ha egymás után öten lezuhanyozunk, jó meleg vízzel, akkor a fürdőszobában kvázi gőzfürdő-szerű állapotok uralkodnak. Esetleg ragasszam le a szellőzőnyílást a műanyag burkolat alján, tömítsem le körben, és tegyek silica gélt jó nagy mennyiségben a burkolat alá, és 2-3 havonta szárítsam ki? Van valakinek ennél jobb ötlete? Egyáltalán találkoztatok már ilyesmivel?
Sziasztok!
Ragasztott üstház összehegesztéshez milyen gép szükséges?
Olvastam sok mindent itt a fórumon erről a témáról. Tudom hogy valaki sziloplasz+csavar megoldást részesíti előnyben, de engem mégis a műanyag-hegesztéses megoldás érdekelne. Tudnátok valami igazán jó műanyaghegesztő gépet ajánlani erre a célra? Az ár nem annyira lényeges, úgyértem lehet kicsit drágább, de akkor már "mindenre" tudjam használni. A kiegészítőkkel sem vagyok tisztában, milyen fejek kellenek, milyen műanyag rúd való az üst anyagához a jó tapadás érdekében, mekkora teljesítményű kell, milyen hőmérségleten stb...
Elsősorban olyanok tapasztalatát várom akik már gyakorlatban is csináltak ilyet és tisztában vannak az elméletben nem leírt buktatókkal is (ha van ilyen).
Köszönöm szépen a segítő szándékot.
Sziasztok! Sajnos,egy sima csapágyazásnak indult,de a dob is sérült,ill. az üstben kotyog még a csapágyház is.Kérdezném a nagyérdeműt,hogy nem-e van valakinél ilyen masina letéve,pl. szétégett panellal? Esetleg én is elmérhetem donorként.Pár napig,még nem konzerválom le!Illetve,Aeg Lawamat Öko 72600 mosószer adagoló is körözés alatt áll még. Két komoly gép,és sajnos egyenlőre pihennek. :jajj:
Helló!
EZ a saját masinám, lerohadta kasznyija. Hol és mennyiért tudok ilyet venni?
Üdv.: Ízirájder
Kilakatoltam, lefestettem.
Üdv.: Ízirájder