Üdv mindenkinek.
Kérnék egy kis segitséget a fentemlitett minihifi javitásában.
A készüléket sok idö után vettem elö,nem volt használva,gondoltam kitakaritom elinditom.
Inditásnál rádio,erösitö,hangszinszabájozó ok.
A kazetta része lejátszáson a csévélö csonk nem forog,tekerés megy mind a két irányba.
Szétszedtem és a fogaskerék ami kapcsolodik a csonk és a hajtótengely közzé le van darálva a fogai,logikus ,hogy nem forog.
Ha van valakinek ilyen mechanikája vagy fogaskerék vagy valamilyen módon tudna segiteni Szépen köszönném.
Tudom a készülék nem egyy csúcskategória,de nekem megérné megjavitani,sajnálom szétszedni vagy kidobni.
Próbálok képeket is feltenni mert úgy könnyebb beazonositani ,hátha van valakineg elfekvöben alkatrésze.
Sziasztok!
Egy Pana SA-AK47 hifi-n minden működik, de ha kikapcsoljuk, pár másodperc után magától bekapcsol, demo üzemmódba. Ha újra nyomjuk az "ON" gombot, elindul, és hibátlanul működik. Proc.hiba lenne?
Üdvözlettel
Attila
Üdv!
Adott a címben szereplő eszköz, a probléma több részből áll:
- a mikrofon a legapróbb kézmozdulatot, taperolást, mocorgást átviszi;
- amikor a kapcsolat megvan, és a vevő is jelzi annak meglétét, a vevőegység doboza szinte egy érzékeny mikrofonként viselkedik, kicsi megkocogtatva hallani a hangfalakban ennek a hangját (a mikfrofon kikapcsolt állapotában ez a jelenség nincs meg);
- a mikrofon kikapcsolásakor, tehát amikor megszűnik a rádiós kapcsolat, egy elég határozott kattanás jön a hangszórókból!
A vevő rádiós részében találtam egy smd kondit, ami a zajokat beszedi, ezt nagyon óvatosan is, műanyag eszközzel érintve, piszkálva, rögtön hallani a mocorgást, elég hangosan!
Ez valamiféle hiba, selejtes alkatrész, vagy mitől lehet? Elég idegesítő, amikor áthelyezem a dobozkát máshová, és közben minden ehhez kapcsolódó mozgolódást hallok! A mikrofont is szétszedtem addig, hogy a benne lévő nyákot kocogtatva, ugyanúgy viselkedik, mint a vevő!
Bárkinek bármi ötlete, tapasztalata, véleménye, kapcsolási rajza, kérem ne tartsa magában!
Köszönöm :)
Sziasztok!
Nincs valakinek kapcsolása a fenti hordozható CDs, magnós rádióhoz?
Edmundson