Udvozlok mindenkit. A fent emlitett TV keszulek DELTA DPS-168BP tapegyseggel van szerelve. A jelenseg a kovetkezo: bekapcsolaskor a keszenleti led piros ,program inditasaval atvalt kekre ,majd par masodperc utan vissza pirosra .A tapegyseg feszultsegek rendbe vannak . Az inverter .IC301 =DDA001 .ennek a 12 es labra az inditas pillanataba megjelenik 12-15V ,par masodperc mulva csokkenni kezd.a a fettek gatjain 47Kh koruli impulzusok megjelennek . Sajnos nincs rajzom ehez a tapegyseghez .Tudna valaki segiteni ,rajzal vagy tapasztalattal?
Szevasztok !
A hibajelenség az volt,hogy távval indítva a sor indult, majd leállt,viszont a kép nem jött be,és a led folyamatosan villogott.A védelemben a 22 R szakadt volt, a 100 R jó.Csere és a 7641,7652,7407 SMD tranyók is.A hűtőborda forrasztása meg volt repedve.Így már indul a készülék.A képcső fűt,a katód feszek 200V körül és nincs kép és hang.Pár perc múlva megjön a kép, hang,és amíg ki nem kapcsolom tökéletesen működik.
Ebben szeretnék segítséget kérni,hogy mi okozza ezt a jelenséget.
Üdv.,ferenc.
Sziasztok
Philips 55PFL6678S/12 teljesen halottnak tunt, aram ala helyezeskor semmi LED nem nyul ki, kezelogombokra nem reagal.
Veletlenul kiprobaltam a taviranyitojat, erre pislogott a piros led.
Meregetni kezdtem benne, sajnos eleg rossz korulmenyek kozott (egy agyra volt lefektetve a TV), rajottem, hogy a 12V stby feszultseg helyes.
Lellenoriztem a feszultsegeket, ami a hattervilagitast hajtja meg, es itt akadtam el, mert az L_CA es R_CA 82.5V helyett csak 53V
A tap tipusa FSP159-4FS01
Sajnos nem talaltam hozza kapcsolasi rajzot. Mas feszultsegeket egyelore nem ellenoriztem.
Van esetleg otletetek, hol kotorasszak? Kapcsolasi rajz is sokat segitene.
Elore is koszonom
Minden jot,
Janos
Sziasztok!
A tévém a mellékelt fotón látható hibát produkálja. Időnként a teljes kijelző is villódzik. Alig van használva, fél éve be sem volt kapcsolva. Utoljára jó volt.
Véleményetek szerint érdemes vele foglalkozni? Kijelző hiba lehet vagy más egység?
Köszi!
nils
Megoldás: az alaplapi processzor újragolyózása után a tévé tökéletesen működik. Ezer köszönet mosomedve fórumtársnak, ő végezte a javítást.