Sziasztok!Hál'Istennek rég zavartalak Titeket.Most ismét gondban vagyok.
Javításra került hozzám a TV (Philips 28PT5007/58) (SL01.1E AA),olyan indokkal,hogy nem indul.Bele kukkintva látom,van benne egy zsír új sorkimenő és a tápban is cserélve lett egy elko,ami 1uF kellene legyen,de 2db 2.2 uF kondi párhuzamosan beforraszva a helyén.De több más alkatrész sem egyezik a rajz szerint a szekunder oldalon.
A NAGY kérdés amit nem tudtam kinyomozni:A cserélt sorkimenő tipusa Eldor 1342.0042C (ezt tették bele).Tényleg ez kell bele? A 140 volt 142 volt,ez nem lehet gond,a többi feszültség is rendben mégsem indul.Indításkor a lemágnesező reléje ki-be kapcsol folyamatosan,majd egy idő után leáll.A készenléti led folyamatosan világít mindig.
Indításkor a feszültségek stabilak nem ingadoznak.A BC337-BC327 megkapja a feszültséget,a BU bázisán megjelenik az inpulzus.Már vagy 4 órája szenvedek!!
Köszi a segítséget!
Sziasztok!
Holnap (az-az pénteken) megyek megnézni egy a címben említett TV-t.
A hibajelenség amit mondtak róla (még nem láttam):
Néha bekapcsol majd kikapcsol és ezt ismételgeti.
Van mikor elég sokáig bírja, de előjön a hiba! (KIKAPCSOL magától)
Amikor kikapcsol a STBY led világít.
Én elsődlegesen a TÁPEGYSÉGRE tippelek a hallottakból.
Ezért keresem a rajzát neki, hogy ha megyek akkor egyből tudjam hogy milyen alkatrészeket is kell vinnem.
A kondikra gondoltam elsőként.
Elméletileg ennek kell benne lennie:
http://www.agelektrometal.com/dps-119cp-dps-119cp-a-2950298304-philips-42pfl6067-k12-power-board-besleme-karti-psu
Vagy ha van valakinek tippje aki ismeri ezt a tápot, hogy mit érdemes kapásból cserélni rajta vagy mérni....
Azt az infót is szívesen fogadom. :)
És még, hogy a táp kimeneti csatlakozóin pontosan milyen feszültség értékeket is kellene majd mérnem ha nincs feltüntetve a panelon.
Az infókat előre is köszönöm.
Üdvözlet mindenkinek!
Adott ez a készülék, ami táp hibával került hozzám. A Graetz híd, a MOSFET, a 6502 jelű zener, a 6514 zener mind zárlatos volt, cseréltem őket. A 7501-es tranyó (BF487) szintén cserére szorult, MPSA44-et tettem a helyére, és a biztonság kedvéért cseréltem a 2115-ös kondit is. A probléma, hogy egyáltalán nem indul be a táp, a félvezetőket, ellenállásokat mérve hibát nem találok, 96V helyett csak 5V-ot mérek.
Megköszönném az iránymutatást merre tovább, mert tanácstalan vagyok...
Sziasztok!
A fenti TV bekapcsoláskor csak villan egyet, majd elalszik. Külső tápról meghajtva a háttérfényt , világítanak a LED-ek, és megy a kijelző is , menü, stb. Első körben jó volna a háttérfény tápjáról egy rajz, ha volna valakinek, megköszönném, vagy ha volna tipp, a javításhoz, azt is.
Köszönettel:
Attila