Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

PHILIPS-29PT9006

TV - EPROM
Type: (E2P)
Size
4.1 KB
Page
---
Category
TV
EPROM
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar philips manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    PHILIPS 29 PT 9006 29PT9006
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
CRT TV - Philips GR2.1 (AA) hidegen csak 15perc mulva ad képet, hang jó
Sziasztok! Jelenség: A66 képcsôvel van ellátva, bekapcsoláskor megjön a hang,de a kép sötét, de ha jobban megnézem alig látszódó homályos-mosott zöld, kék lila szivárványszeru fókuszálatlan körkörös képféleség van. Majd 15 perc után megjelenik fent a legtetején 1cm fehér (vagy inkább szürke) vízszintes fehér sáv, na ezután már csak 1-2 perc és megjön a kép, de kb 20Hz-el villog majd kb 1-2 perc mulva megáll a villogás, és tökéletes a kép. Éles és a szinek is jók. Ezután ha kikapcsolom a TV-t, viszakapcsolom a kép azonnal megjön, ha kb 5 perc mulva kapcsolom be akkor úgy kb 5 perc mulva is jön meg a kép. Gondoltam hogy a képcsô rossz, külön táppal fütôttem 9V-al 20 percet azután bekapcsoltam a TV-t, de akkor is csak 15 perc mulva jött meg a kép, katódokat is már lehuztam 50V-ra ellenállásal GND-re, de akkor is 15perc. Igy én kizárnám a képcsô hibáját. Cseréltem a vertikálist is már TDA2579B-t is mert a megjelenô fenti csik miatt erre gondoltam. Az RGB panelon 2db elko kifojt C2432(47µF/16V) meg egy 1000µF, egy vezetéket szétevett a sav, azt helyrehoztam a többi vezeték jó. Marosi is egy hónappal ezelôtt szenvedett ilyen hibával (csak neki jó lett a 47µF cseréjével) kicseréltem T7391 (BF423)-at de nem segített semmit. Még van valami hibája nem tudom hogy van-e köze ehhez: kiirja a képernyôre TXT ERROR (függetlenül hogy benne van-e vagy nincs a TXT modul), raktam uj eprom tartalmat akkor meg nincs hangja és kiirja NICAM ERROR. Nekem is szintén a szerviz menube csak Demonstration Mode van nem lehet állitani semmit sem, akár uj eprom vagy üres eprommal is. Az RGB panelon van egy kivezetés (CUT OFF) ami lemegy a TDA4680 video processzorra, itt 8.3V kell hogy legyen nekem 3V-van majd 15 perc mulva felmegy 8.3V-ra (valami impulzusos jel) próbáltam 8.3V egyenárammal becsapni de nem lehet. A cut off vezetéket egy SMD BC848 vezérli amit a bázisára összegyüjtött leosztott katód áramok összessége szabályoz. Arra gondolok hogy a "homokvár" impulzus nem megfelelô, mert volt hogy valahogy véletlen megszünt a Cute off védelem és zöldeslila nagyon életlen kép (TV müsor) jelent meg. Tápfeszültségek jók (oszciloszkóppal mârve) Próbálgattam Freeze spray-el az RGB-n keresni a hibát, de nem lett meg. Most azt nem tudom hol keressem a hibát RGB/TDA4680/vertikális/proci..
Philips MD1.2EAA táphiba, ellövi a biztosítékot
Üdv! Az előzménye itt van http://elektrotanya.com/?q=hu/content/megoldva-csocserephilips-29pt530258-md12eaa-a68esf-kepcsovel-szerelt-tv-kepe-bepirosodott Tökéletesen működött több napon keresztül, tegnap hívott a tulaj, hogy nagy csattanás és nincs stby sem. Most szétkaptam újra, a táp primer oldalán a 2544-es 2n2 1kV kerámia kondi kilyukadt és elszállt a biztosíték is. Gyors méregetés, új kondi a helyére, új 4A-es biztosíték. Ráindítva megszólal a táp, de rögtön megeszi a biztosítékot. A FET jónak tűnik, nincs átvezetés. El tudom ezt indítani úgy, hogy az optocsatolót helyettesítem trimmerrel? Persze a szekunder oldalon lekötök mindent. Megjegyzem, ebben nagyon tudnak elhalni a kerámia nagyfesz kondik, mert tavaly a sorvégnél szállt el egy.
Philips 42PFL3606H/12 TV logó után mindig újraindul
Tisztelt Kollégák.
A címben írt készüléket feszültség alá helyezve magától elindul és a logó után mindig újra indul. A logó és az újraindulás közötti 1-2 másodpercben érzékeli a távirányítót, pl. a menü is felvillantható egy pillanatra, de aztán rögtön újraindul.
Megpróbáltam USB-ről frissíteni, de nem lehet mert így is újraindul.
Levettem a háttérvilágítás inverterének tápját de akkor is ua.
Valaki tudna segíteni hogyan tovább?
Alaplap típusa:715G4609-M4B-000-005B (kép csatolva)
Üdv. Andor
 
Philips 29PT9113/12 színhiba
Sziasztok! Kellemes ünnepeket kívánok Mindenkinek! Nevezett készülékből hiányzik a piros szín, MD2.22 AA az alaplap és A68ESF002X043 cső van benne. A katódokat mértem G-B 160-170V, az R üzem közben leesik 35-40V-ra. A "CSM" tele van hibakódokkal, de a szervizmenübe nem tudok belépni. A végfok TDA6101Q-t cseréltem de nincs változás, lehet a képcső hibás? A válaszokat előre is köszönöm.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce