ERR NICAM felirat van a képernyőn lent alul pirosan ,és csak az uhf sáv jön be ha elinditom a keresést ..uj epromot raktam bele üreset ha jól tudom az felirja magát ...jol tudom????? vagy esetleg szervízmenüben kell állitani ezek ügyében valamit??
Köszi! Üdv:Sparco
Sziasztok!
Elakadtam egy Junoszt Tv szerelésben. Jóformán hozzá se tudtam szagolni.
Olyan gondom lenne, hogy ha bekapcsolom, van hang, kép is.
De a kép szabályos feketefehér vékony vízszintes vonalakból áll.
Tudtok nekem segíteni, hogy mégis merre keressem a hibát?
Segítségeteket előrre is köszönöm.
Tisztelettel: Alexfeel :D
Köszi az eddigi válaszokat. A tv típusa: 402 bc-2
Itt a kép (mobillal van, nem annyira HD minőség :D):
SziasztoK!A fenti tv sztereóba nagyon zúg.Monoba jó.Nem volt valakinek ilyen hibája?
Üdv Mindenki!
Elromlott hőn szeretett tv-nk, 11AK19P5 sasszival. A hiba azzal indult, hogy időnként fekete, cirádákkal tűzdelt sáv jelent meg a képernyő bal oldalán és közben változott a sor és függméret is, majd egy kis idő után minden beállt a helyes működésre. Időszakos hiba lévén nem foglalkoztam vele, gondoltam, majd ha egyértelmű lesz a dolog. Tudtam, hogy valamelyik láb elmelegedett és kontaktos és hirtelen én a függ IC-re gondoltam, de csak gondolat maradt.
Miután végleg megadta magát, nosza szedjük szét, mert így már biztosan kimérhető a hiba.
A táp primer körében egy hűtőzászlóval ellátott, kis panelkén elhelyezett D822 pozíciószámú diófa lába melegedtek el, de mindenhol. Megforrasztottam, de sajnos nem indul a gépes, illetve próbál, de rövid próbálkozás után visszaáll készenlétbe. Sorfokot lekötve és a 150μH helyére egy 60W-os izzót applikáltam, majd a tv-t indítva egy pillára az izzó felvillan halványan, majd beáll készenlétbe. Na, mondom a táp jó, ...de nem, mert elindítva a gépet a táp kimenetein +9,1V, +14V, +16,7V,-16,4V és +42V(!) jelent meg és az izzó ugye emiatt haloványan világított folyamatosan. A távszabályozóra nem reagál semmit.
Az MC44603 IC tápja beáll a +13,5V-ra készenléti állapotban, indítás után pedig 15V-ra emelkedik. A sortáprészen kicseréltem az első 47μF-os kondit, mert pupulykás volt, a diófát csak ellenőriztem.
Mi okozhatja a sortáp alacsony feszét?