Sziasztok!!
Egy kedves regi baratom ozvegye keresett meg hogy javitsam meg a cimbeli "laposat".Elmondasa szerint,este lekapcsolta taviranyitoval,masnap a std-by led nem vilagitott.Gondoltam 5V-os tap,elhoztam a tapegyseget,volt benne egy pupos kondenzator es meres nelkul csereltem az osszeset,kiveve a PFC kondit.El is indult az 5V-os tap,a PFC feszultseg meg kb 33oV. Kotve 3,3V-ot az S/B kivezetesre , vilagit a D901-es LED,kb 20-25mp mulva kialszik,a PFC feszultseg felmegy 386V-ra de az IC 902 (NCP1271 D65 R2G) nem indul,nincs 12V es 24V.Mindket kivezetes
75 Ohm-al van terhelve.De viszont ha az S/B kivezetesen a 3,3V-al helyezem feszultseg ala a tapot,mind ket feszultseg megjelenik 1-2 mp-re,majd vissza esik 0-ra (az IC elindul majd leall).Zarlat egyik agon sem merheto.Az IC labain a kovetkezo feszultsegek merhetoek
1 lab-- 0,45V
2 lab-- 3,65V
3,4,5 lab-- 0V
6 lab-- 11,50V
7 lab-- nincs
8 lab 10,78V (de ez nincs hasznalva)
Ezek az ertekek 386V PFC feszultseggel voltak merve.
A tap 715 G 3816-P01-H20-002U , az alaplap 715 G 3786-M1A-000-004X , a rajz innen a tanyarol volt letoltve Philips TPM4.1E LA 32 oldal.
Minden otletet elore is koszonok.
Udv,Peter
Mester urak!
A fenti tv-hez szeretnék segítséget kérni. A kép nagyon sok idő mulva jön be.10-15 perc is lehet. Amíg nincs kép a TDA 6101Q nem ad vissza jelet a TDA 4780-nak. A 6101-eken a 12 és 200 V megvan, a többi akkor áll be rendes értékekre amikor elkezd működni. Ha egy pillanatra kikapcsolom akkor is sokára jön be a kép, de kikapcsolásig megmarad. Ha bejön a kép a fehér egyensúly se teljesen ok. A kék egy kicsit gyenge. A képcső elfáradása az oka a késői felállásnak? Ha igen akkor nem lehet valamivel elősegíteni a beindulást? Már ugye képcsőcsere nélkül. A képcső típusa W66ESF 002x44.Azt hallottam, hogy ezeket a Philips csöveket nem sok sikerrel lehet regenerálni.
Előre is kösz.: kollerp
"ledsor cserére vár"
kétszer is felvillan a fény egy századmásodpercre. és látható a philips emblémája egy villanás erejéig aztán teljes sötétség.
ilyenkor mit a pálya?
korábbi:
Üdv mindenkinek !!!
találtam kidobva ezt a készüléket, távirányító nélkül. mit lenne érdemes elsőnek kezdeni vele?
-mármint hogyan kell megállapítani hogy mi a hiba?
-itt nincs ilyen hibakód mint a mosógépnél?
Sziasztok!
A fenti-nTV-n csak háttérfény van, sajnos rajz nincs (föltettem a keresőbe). Van valakinek tapasztalata, vagy jótanácsa?
Köszönettel:
Attila