Sziasztok,
hoztak egy ilyen TV-t elakadtam vele.
Hiba a beérkezéskor: nagy sorméret, EW hiba, kép teteje csíkos, az oldala cikkcakkos. Eleketrolitkondi cserék után a párnatorzítás szabályozó poti továbbra sem szabályoz, a többi hiba megszűnt. A sorméret potival sincs fokozatos szabályzás, a poti tekerésekor csak a két szélső érték között tud átbillenni.
Az EW modulon az összes elektrolitkondit cseréltem, a 7907-et is cseréltem (bár mérésre jónak tűnik), igaz csak BC546 volt a fiókban.
A sorméretet az ideálishoz közeli állapotra tudtam úgy beállítani, hogy a FET G-D lába közé tettem egy 22k ellenállást. Ebben az állapotában egy minimálisat szabályoz a párnatorzítás potija is.
Kifogytam az öteletekből...
Köszi
Üdv.
Tamás
Sziasztok!
Hülye vagyok philipsekhez :( Kommentárt eme mondathoz nem kérek :D
Mi a fene lehet vele? Ma jobban voltam és most délután rálestem, készenlét
van, bekapcsolom, megjön nagyfesz, majd szépen letilt, vár egy picikét és
gyorsan a készenléti led elkezd villogni folyamatosan.
Sortranyónál túrták, fólia javítgatva van, de végignéztem, mértem és
ok-ésnak tűnik.
Köszike!
Üdv:
Pityesz
Sziasztok. Egy kis Philips tévét javítanék. A tévében a rajz szerint TMP47C434-3559 processzor van. Ami nekem van az meg TMP47C434N-R214. Kérdésem az lenne hogy ezt beépíthetem? Vagy csak a megadott processzorral üzemel?
Üdv!
Ma érkezett a fenti tv, amelynek a képe pirosas lett. A katódokat 100k-val testelve nem jön elő a zöld. Valószínűleg csőhibás lehet?