Sziasztok!
Került egy ilyen tv javításra apukámhoz és kellene egy kis segítség. Rajzot nem találtam sem a pontos típusról sem a chassis-ról. A hiba a következő: A gép bekapcsolás után rendesen beindul, ám pár másodpercen belül letilt és kikapcsol. A képcső nyakán van egy külön korrekciós tekercs, ezt lehúzva a panelről a gép működik, de a kép torz. ötleteket -esetleg rajzot- várnánk a korrekciós tekercs lelki életéről, működéséről.
Sziasztok!
A problémám a fenti televízióval az,hogy 5-10 perc működés után ki-be kapcsolgat,folyamatosan újraindul.
Kontakt hibát,forr.hibát nem találok rajta (az egész át lett forrasztva).
Ha valakinek van tapasztalata eme szerkezettel kapcsolatban,kérem segítsen!Amúgy működéskor gyönyörű a kép!
Sziasztok,
beesett ide egy Philips. Működik szépen, csak amikor távirányítóval kikapcsolom, akkor egy ideig még mintha indulni akarna a sorvég, pulzál, és a fény is villog a cső közepén. Néhány perc után ezt fokozatosan abbahagyja. 3425 és 7421 alkatrészeket kicseréltem, a többit csak mértem, de jónak találtam. A panel alját átforrasztgattam, meglazult forrasztás kizárva.
A két sortáp szűrő kondit is cseréltem, megelőzendő a meglepetéseket.
Mi lehet még?
Tamás
Üdv. Mindenkinek . Philips 2B sasszé nem lehet teljesen kikapcsolni távirányítóval , veszi a jelet és a kijelzőn átvált a készenlétire , a képernyő elsötétedik , de a sor megy tovább .
Philipsesen elbonyolított rajzott nézve azt sem tudom lekövetni hogy áll készenlétbe . Esetleg ismeri valaki ezt a régiséget ?