Sziasztok!
Rég jártam itt, de megosztanék egy tanulságos javítást.
A fent nevezett lapost azzal hozták, hogy random kikapcsol.
Szétszedtem, a tápon szépen látszott az invertertrafó lábának kimelegedése.
Megforrasztottam és még egy csomó gyanús pontot, majd próba. A táp ciccen, aztán kiáll hibára, kettőt villogva a STBY LED.
Na mondom f@sza, mit csesztem el? Táp ki, nagyítóval nem találok semmi cinpacnit és mégsem megy.
Irány az internet, hátha.
És lőn, egy külföldi oldalon egy bejegyzés, hogy kettes hibakóddal leáll, illetve el sem indul, ha szakadt, vagy kontakthibás a hangszóró ága. Mivel ennek a szutymadéknak a hátlapjában vannak a hangszórói és a hátlapcsavarok meghúzásával van kontakt, így természetesen nem voltak rajta a hangszórók.
Összerakva kifogástalanul működik.
Ha lett volna kéznél egy fejsze, biztos beleállítom.
Sziasztok
Philips 14gr1221 ,ch:gr1 ,hotel üzemmód feloldása után érdeklődöm.
A segítségeteket előre is köszönöm!
Sziasztok!
Elakadtam ezzel a géppel sasszi AA5AB, alaphiba nem indul a sor csak a led villog mindössze egy kattanást lehet hallani és egy ugrást lehet látni a TDA8362 H outján,és a sormeghajtó primerjén a tranzisztor bázisán már semmi nincs, amit cseréltem eddig: sorkimenő, sorvégtranzisztor,TDA8362 61-re sormeghajtó tranzisztor, eredmény nem változott.
Valamit elnézek ugyérzem ebben kérném a segítségeteket.
Sziasztok!
Két napja szivat ez a PHILIPS L6.1AA sasszéval szerelt csoda masina.
Eredeti hibája az volt hogy nem indult csak nyüszített a táp. Ez is elég kacifántos volt mert kellett egy kis idő mire
megtaláltam a hibáját (a sortranyó hűtőzászlója kilyukadt és lehúzott a hűtőlemezre) de ezután jött egy kanyar a dologba.
Kicseréltem a BUT11AX-et egy BUT11AF-re és csak melegszik mint a háborodás de nem indul a sorvégfok. Fülesmester hibalistáját kiveséztem teljesen 98v 10v 5v mind meg vannak tda8362 cserélve újra, átforrasztva minden és mégis cseszik indulni :S
Legyetek szívesek segítsetek nekem mert már agyf....szt kaptam ettől a csoda géptől :S
Hiba ok:
Műterheléssel a sortápfesz le esett 92V-ra melyet a következő hibás alkatrészek okoztak:
-3514, 3515 1R megnyúlása
Illetve első induláskor a sorvég nagy füsttel indult melynek oka:
-2420 kerámia kondi zárlata okozott
Üdv: Irkax