Üdv mindenkinek! Még a nyáron csapta meg a villám a fent nevezett készüléket amiben felrobbant a készenlétnek az IC-je. Az utolsó számjegy látszik rajta 7H. A táp típusa: FSP163-4FS02 272 171 90779 REV.00. Ha valaki tudna esetleg egy rajzot eszközölni, vagy legalább a készenléti IC típusában tudna segíteni azt nagyon megköszönném. próbáltam a neten található képeken leolvasni, de sajnos egyik sem annyira jó minőségű hogy látszana rajta.
Üdv Mesterek!
21"-os hoteltv.Sasszé A7H1AA,szinte uolyan , mint az L6,1 tápja, csak itt van még egy készenléti táp.Ez megy is
A nagytápban a szokásos fetzárlat./fet,zénerek,elláll.-ok, graetz BF-ek stb./Kicserélve ezeket megjönnek a villanyok,a szekunder oldalon alig alacsonyabbak,de a sortáp csak 62V körüli.
Stbyled nem világít.Semmi "hangja" a tápnak,de ha kiveszem a jó! sorvégtranyót az összes villany ok.Stby ekkor sincs persze, mert nem indul a sora.Ilyenkor mérhető a meghajtójel, mert van 8v a TDA836x-nek. Sortápelkó cserélve, de vmiért mégsem terhelhető a táp 40W-os izzóval sem.Kicsit hosszúúú vóóóót...
Help
Sziasztok, csak rendes látogatója vagyok e forumnak,de nem szerelő. Van egy kb 15 éves kicsi 15" ös PHILIPS tv nálam. amikor a távlján keresztül ( 2 gomb a bal alsó sarokban megnyomva-talán igy ráismer valaki) a menübe szeretnék lépni, azt irja ki hogy LOCKED- tehát nem tudok tovább lépni a csatikereséshez.
Biztos vagok benne,hogy valaki közületek valaki már találkozott ezzel a problémával, kérem ha valakinek ötlete van, jelezze.. perlaci?? estleg te
Üdv, jön a tavasz..
Üdvözlet!
A napokban hoztak hozzám egy:
philips lc7.5e la
Model:32pfl7762d/12
Tv- t.
Az ügyfél elmondása alapján ķészenléti állapotban volt a tv,és keletkezett egy áram kimaradás miután a tv-t nem lehetett bekapcsolni.
A készenléti led sem világított.
A tv-t átvizsgálva a tápegységben egy 10 ohmos 1wattos ellenállás és egy 1.5nf 250vos kondenzátor volt elégve.
Csere után a készenlét létrejött de a tv-t nem lehetett bekapcsolni távirányítóval sem.
Mert hibakódot jelzett a led.Az első piros led villanás hosszan kB 2mp ig tart utána kettő rövid villanás.Ez adja a hibakódot.
Hibakód:112, vagy csak 12..?
Kérem aki tud segítsen ebben ,hogy mit jelent ez a kód és hogyan lehene kitörölni hogy a tv működjön.
Köszönöm szépen
Kasztner Károly