Üdvözletem!
Az antenna csatlakozó volt kiszakadva a helyéről, ezt megoldottam , de még az a baja hogy gyakran elfelejti a beállításokat! Ha jó, olyankor egyből elindul készenlétből a főkapcsolóval bekapcsolás után, és minden rendbe van. Ha elfelejtette a beállításokat olyankor csak valamelyik nyomógombbal indul és minden nullán van. (fényerő, kontraszt stb.) Képméret is kisebb. Olvastam ,hogy más is küzdött hasonló problémával,de sajnos a megoldást nem irta meg. Sajnos az eeprom 3.3 V-os, egy kicsit át kell alakítani az eeprom írómat az újraíráshoz. Vagy próbáljam meg egy másik üres memóriával? Mitől törlődhet még esetleg?
Kösz előre is!
Sziasztok!
Elakadtam egy Philips LCD t-con panel javításában. A készülék néha (ritkán) tökéletesen működik, de többnyire csak háttérfény van, kép nincs.
A t-con panelen a gamma korrektor ic BD8139EFV nem működik. A tápfeszültségei rendben vannak, de a kimenetein csak egyenfeszültség van - a szkóp meg sem rezdül.
A bemenete - ha jól értem - I2c buszos vagy valami hasonló. Órajelet megkapja az OSC lábon, de az SDA és SCL lábakon semmi. Bárhogyan méregetem a panelt, az adatbusz csak egy eepromhoz csatlakozik, máshol nem találom. Sem az LVDS kábelre sem a panel közepén lévő sharp procira nem csatlakozik.
A T-con rajzát nem találom sehol, de a BD8139 rajza fent van az alldatasheet.com -on.
A T-con feliratai: TW10794V-0 7C9F X3593TP
A proci rajta Sharp Eagle2
A kijelző típusa: Philips LK315T3LZ53
Ha van ötletetek mit mérjek vagy cseréljek, ne kíméljetek!
Köszi!
A tv típusa: Philips 32PFL5522D/12 Chassis:LC7.2E LA
Sziasztok!
Tudom, hogy az ilyen kikapcsolgatós hibához nehéz tippeket adni, hátha valakinek sikerült már megoldani ennél a sasszénál ilyet.
A készülék bekapcsolás után 10-30 sec.elteltével stby.-ba kapcsol, táv kétszeri indítás után elindítja, ez néhányszor ismétlődik és ezután órákon át tökéletes. Bár ritkán később is leáll.
A tápok jók , KH nincs hideg-melegre men reagál.
Minden segítséget köszönök. Laci
Sziasztok!
Lenne egy kis problémám eme táp javításával.
Minden szokásos elemet cseréltem, viszont van egy olyan zener amit nem tudok beazonosítani.
Poziciószáma : ZD9103 .-ZD9105 SOD-123
Rajta: a katódtól WX és a jobb sarokban egy kis 4-es.
Az egyik kilukadt, de a másik is rossz.
Köszönöm..
39V-os zener..