Üdv,Mindenkinek!
A címben szereplő tv-nél készenlét megvan,tasztról ráindítva-indul(hallani ahogy megjön a
nagyfesz),kb 2 másodpercig működik de ezalatt fekete a képernyő.Ezután egy fehér villanást látni a képernyőn és leáll-gondolom a védelem miatt,majd villog a stand-by led a következő sorrendben:-egy rövid, -egy"közepes"(a villanás hossza nem eggyezik sem a röviddel,sem a hosszúval),-kettő rövid,-egy hosszú.Segédrács feszt megemelve,szürke kép visszafutáscsíkokkal míg le nem kapcsol,és újból villogja az előbb leírtakat.Ha a villogások hibakódnak felelnek meg -akkor az lenne a kérdésem,hogyan kell a villogásokat "visszafejteni vagy értelmezni".
Ha ezek a villogások nem a hibakódot jelzik,akkor mit?-vagy a digitlapján kell összezárni a két forszemet ahol a service felirat van csak akkor fog hibakódot villogni?
Táp átkondizva,elkok esr-re átnézve.
Minden hozzászólást előre is köszönök.
Üdv.:István
Sziasztok!
Ennek a nem mai tvének, egyszer csak elment a hangja, pattant egyet és azóta semmi sem jön ki belőle. AV-én sincs hang, se be se kifelé. A sorkimenő körüli Khák miatt járattam. Nem tudom eldönteni hogy a végfok panelon van-e a gond vagy a scart panelon, a feltüntettet feszültségek meg vannak. Ic vagy tranzisztor hiba lehet?
Üdv mindenkinek! Háttér hibával került hozzám eme készülék, több led is hibás a panelen. Szoktam ezeket egyenként cserélni. Ebben egy LB32067 V0_01 számú panel van. Elég ramaty állapotban van a panel, szerintetek mennyire lenne tartós ha egyenként cserélném a ledeket rajta? Jobb lenne komplett a 3db csíkot cserélni, de sajnos nem találok itthon bele megfelelőt, sem a lechpolnál, sem a Sininél nincs. Az aliról rendelhető, de annak a beérkezési ideje elég kétséges. Ha valaki tudna valami beszerzési forrást az kérem segítsen!
Szevasztok!
Bekapcsoláskor megjelenik a Philis logó, de onnan nem tud továbbmenni, leáll, és kezdődik elölről.
Mindenféle szoftver frissítést megpróbáltam USB-ről, de nem jártam sikerrel.
Kivettem a NAND flasht, hogy leellenőrizzem, vagy újra írjam. Nos az író pin 12-es (VCC) hibát jelezve,kiolvasni se tudja.
Keresem az MX30LF1G18AC-TI IC-t. Sajnos sehol a közelben nem találtam.
Ha tudnátok segíteni közelebbi forrást megjelöléssel, kölcsön, vagy örökbe megvenném. Ne kellene annyi időt várni, míg messziről beérkezik.
üdv
Dr.Távadó
Áttettem!