Sziasztok! Most írok először ide, mert teljesen új vagyok . Nem vagyok Tv szerelő és ezért fordulok hozzátok segítségért!
Kb. 2 hete kaptam egy 82cm-es, 100Hz-es síkképernyős Philips TV-t és az a gond, hogy nem indul! Bedugom a konnektorba és csak a led világít, de közben villog is, kép, hang nincs! Az összes kondit kicseréltem, kivéve a 220mikroF/400V-osat nem, mert csak csütörtökön lesz. Azért cseréltem ki az összeset, mert biztosra akartam menni . Az a baj, hogy a hiba továbbra is fennáll, ráadásul valaki már javítgatta már előttem, mert szerintem a tranzisztorok ki lettek cserélve. Aki tud, legyen szíves segítsen, nagyon tetszik ez a nagy TV...az 55cm-es után . Rajzom van hozzá, ha esetleg segítene valaki, akkor elküldöm a rajzot neki is! A rajz szerint 375V-ot kellene mérni a fennt említett pufferkondi(ha jól tudom, de ha nem így van javítson ki valaki) lábain, de csak 300V-ot mértem! Előre is köszi!
Sziasztok!
A készenléti táp nem működik jó lenne tudni a pirosan jelölt alkatrészeket.
Köszönettel
Sziasztok.
Adott a cimbéli hordozható dvd lejátszó.
Nem régen vettem, hibásan, a dvd része nem müködik, és a töltést nem veszi.
Ez nekem pont nem volt gond, mert a kocsiban akartam használni, állandóan töltőn, és USB-ről, tehát a céljaimnak megfelelt.
A gond most jött ki rajta, hogy az LCD-je elsőtétült.
Látni a képet halványan, de a háttérvilágitása nem megy.
Amióta megvettem olyat produkált, hogy ha áram alatt volt világitott a kijelző, de bekapcsoláskor tökéletesen müködött.
A "bedöglés" elött közvetlenül a kijelző világítása villant 2-3-at, és elsötétült.
Én nem értek hozzá, így a segítséget abban kérném Töletek, hogy ha valaki meg tudná nézni nekem, és ha javítható, akkor baráti áron megcsinálná.
A III., IV., XIII. kerület, valamint Dunakeszi, Fót esne útba nekem, tehát ha valaki erröl a részről irna, megköszönném.
tamasabr@vnet.hu
06203994783
Üdv Nektek, és előre is köszönöm.
Atomka
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy Philips 55pus6814/12 tv javításában. A probléma: egy alkalommal bekapcsolás után nem volt kép csak a háttérvilágított fekete képernyő. Többszöri ki be kapcsolás után elindult, de egyszerűen fekete fehér lett minden, mindegy milyen jelet tettem rá (hdmi, vagy tuner) még a menü is. Illetve ha pl a laptopot rákötöttem hdmi-vel, az egész képernyőn függőleges színes vonalak jelentek meg egy másodpercig majd a rendes kép jött vissza. Egy factory reset után relatív stabilan működik, de minden fekete fehér. Minden beállítást átnéztem, de semmi eredmény. A t con panelen az összes feszültség rendben van, illetve az alaplapon is minden fesz mérhető( a Service manual alapján, 12V, 5V, 3.3V). Mikroszkóp alatt átnéztem nincs jele sérült, megégett alkatrészk egyik panelen sem.
Hol lehet a hiba? Neten nem sokat találtam, ami segítene.. bocsi a hosszú regényért, és köszi a válaszokért!