Hi everybody,
I have Philips 40PFL7007K/12 on repair. TV does not start up. I have checked the PSU and it seams to be OK. There seam to be problem on the main board.
What I have tried…
Well, there is +3V3-STANDBY coming from PSU to main board. This feeds up the main processor. This voltage has also been used to switch TV on. I have checked that switching signal from POWER ON button goes back to main board. But I did not check this whole path towards the processor as it is BGA package and it is covered by ceramic cooling plate.
And here comes what is not clear to me.
1. How to check if the main processor works? Does it work on the +3V3-STANDBY when TV is is standby mode?
2. Can I somehow check if the PSU is working? May be by activating some pin?
3. I have noticed by measuring (ohm-meter) some capacitors on the main board (in circles on the picture) that there is very low resistance on them (4.5ohms). In the scheme it is shown that these capacitors are on the 1V5 (1.5V) line. Is this OK? Basically it does not give much current as I = 1V5 / 4R5 = 333mAmps. What do you think? Certainly there are low voltage data parts (RAM. Processor …) connected and such resistivity might be correct….?....
What I have also find that this 1V5 is split into 1V5M0 and 1V5M1. See the picture. I have removed the coils and measured resistance. Then 1V5M0 shows about 15ohms and 1V5M1 shows about 6,5ohms.
The service manual is on this link:
http://elektrotanya.com/philips_ch.qfu1.1e_la.pdf/download.html
Thanks Martin
Sziasztok!
Tárgyi tévén a fotókon látható lila folt jelent meg. Kérdésem, hogy ez milyen hiba lehet? Led háttérfény tudtommal nagyobb területet érint és nem ilyen vonal szerű hanem inkább kerek folt.
nils
Sziasztok
Keresnék bontásból egy 1080p LVDS modult...
Ez egy kis panel, amelyik átalakítja a 30pin-es lvds kimenetet 52 pinesre.. 1 csatornás LVDS-ből 2 csatornásat csinál.. pl Philips 42pfl7662-ből.. LC07-ben ez csinál a fullHD-s kijelzőnek megfelelő jelet..
Előre is köszi
Laci
Sziasztok
Szívok ezzel a tv-vel. AS15 csere volt, ami egyértelmű. Utána néha kikapcsolt, el se indult stb. A tápot átforrasztottam, s minden ok lett. (bár most utólag inkább gyanúzok a kontakt hibás táp és main összekötő kábelre..
A TV nálam szuperül megy. Elvitték. Majd visszajön, hogy fél óra után zúg a tv, s hdmi-ről zöld a kép. Kipróbálom, nálam megy hibátlanul, s mind a 4 hdmi OK.. Elmondom.. Háát. Nem fél óra, 5-6 óra után volt hangja, s a hdmi fél óra után volt zöld. OK.. Bevittem a gyerek szobájába, ott van HDMI-s media player. 2 órán át ment, természetesen full hibátlanul..
VISZONT.. A tv hátulja k. meleg volt. a VGA csati a mainboardon szinte forró volt.. Szétkaptam, a mainon megmértem az elkókat, elvileg OK.. De nem egyértelmű, mert a tápban kerámia kondik végzik a piszkos munkát a nagyfrekis táp miatt.. Összedobva elsőre megint nem indult, a kábel átmozgatásával ok, ezért gondolom, lehet a kábel kontaktos.. NA mindegy..
5 perc, s már forró a proc a lapon.. Nem a hűtőbordás FHD 100Hz-es PNX5100, hanem a hűtőborda nélküli PNX8543, pedig még csak nem is dolgozott sokat, nem volt semmi rádugva, csak a fekete kép volt, meg a menürendszer.. EZ normális? 5 perc alatt szinte forró lett.. A TV nálam megy órákat, de ha mondjuk nem ekkora nyílt helyen van, hanem pl egy polc alatt félig a szekrényben, hihető, hogy felforr.. Valakinek van ezzel tapasztalata? Van otthon egy másik ugyan ilyen mainom, tesztre, az is forró lett.. De lehet az is hibás.. Csak ez így már gyanús..
L