szervusztok
D16 sasszi,
ezt a tvt javitom,de mindig kieg a BU508A sortranzisztor,illetve csak akkor,ha nemerkezem kikapcsolni,...pedig nem is melegszik tul,a 141 volt is rendben,a sordiodak nem vezetnek,a kapacitasok 9n1,22n,2200pf az is megfelel,...a 4MHZ rezonal,a DPU2553 kimeneten a sorfrekvencia...mintha megegyezne szinte tokeletes meander,es megis,ha sortranzisztorral bekapcsolom,megvan a kep-a sorfrekvencia magas,tehat suru sorcsikok vannak,ezert eg ki a BU508,
mi lehet az oka ennek a sorfrekvencia elteresnek?
masik memoriatartalmat is probaltam beirni a 24c04,igaz,nem kifelyezetten ehhez a tipushoz,de D16 sasszihoz,ugyanaz az eredmeny
Tisztelt kolegák,
címben említett nem hajlandó kimozdúlni a folyamatos piros LED állapotbol, sem a hátlapon található gombbal sem a távírányítóval sem a HDMI csatlakozón keresztűl. A tápon megvannak a 12 és 5V, az alaplapon jelen vannak az 5V, 3V3 és az 1V2. A proci jelen pillanatban hideg. A nagy kérdés ha valakinek tapasztalata van ezzel a tipussal, hogy a pocit átgolyózni (megoldható helyben de nem csinálnám hiába), vagy az NAND átprogramozása (nem oldhatom meg helyben, de 1 belgrádi fickó kb 15E értékben kűld 1 programozottat, persze ha van neki). Ez a példány egész szépen kihúzott 3 évet, egy másikhoz képest amely 2év 1napig bírta a gyűrődést.
A tisztelt kolegák visszajelzését várva,
üdvözletem
Sziasztok!
A kèszülèk nem indul.A sortranzisztort kivéve, helyére 220/60W izzót rakva a sortàp 145V.A sortranzisztort visszarakva a sortáp leesik 25V-ra.
Amit észre vettem 1534/315mA bizti az E/W fokában szakadt. Amít eddig cserèltem C2543/1n, C2546/10n, C2547/22n, C2549/390n, C2550/560n, C2551/1,5mF kondik, de semmi vàltozàs.
Sziasztok!
A fenti készülék a bekapcolás után kb.15 azután 50sec után és később, egyre ritkábban kikapcsol.Mindig újra indítható,de kikapcsol.
A sorvég trnyó volt előzőleg zárlatos és a sormeghajtó ák-ban talátam rossz elkókat.Hidegre nem tudom megállítani.
Minden ötletet előr is köszönök.
Laci