Sziasztok!
Adott a témában szereplő monitor. "Nem kapcsol be" hibával hozták ide. Szétszedtem, több darab púpos elkót is találtam a tápban, ezért az összeset kicseréltem méregetés nélkül. A monitor most már bekapcsol, de valamilyen teszt módban lehet. Váltogatja a színeket és a fehér hátteret. Dsub bemenetre jelet dugva sem történik változás, gombokra nem reagál. A procija elég forró. Ezeket tapasztaltam. Van erre megoldás, vagy engedjem el?
Sziasztok Tanyalakók!
A fenti monitor vízszintes eltérítése nem teljes mindkét oldalról hiányzik kb 5cm.Egy tekercs csatinak már visszaforrasztottam a tüskéjét a panelon,mert szabadon járt benne.Most már nem érzékeny ütögetésre,de a hiba továbbra is ez.Ha tudtok valami ötletet,javaslatot mit érdemes megnézni még rajta örömmel fogadom.A segítségeteket előre is köszönöm!Üdv.Sakee.
Üdvözlet!
Lenne egy öreg huzalszikra masina, amiben elpukkant a monitor tápja.
A hibás részegységet helyrehoztam, de a képcső nem működik.
Esetleg ha van valakinek ilyen képcsöve elfekvőben, akkor vevő lennék rá.
Sajnos valami színes CGA monitor és nem helyettesíthető más VGA monitorral, HONDA csatolófelülete van.
M34EDC14X (Philips)
Vastag nyakú, 9 kivezetéses.
Sor 1 ohm, függőleges 5,7 ohm.
Előre is köszönöm.
az a gond vele, hogy bekapcsol, a képernyő teljes felülete egyenletesen kék lesz, majd utánna fekete háttéren egy széles függőleges csík jelenik meg, majd néhány másodpercre rá kialszik. feltételezem, hogy software hiba, de nem találok hozzá eeprom tartalmat. ha valakinek van, vagy esetleg meg tudná mondani, mi a hiba, hálás volnék
köszönöm