Kérem sistvan ne szóljon a topichoz!
Hi! Tudnátok segíteni? Lenne ez a mini hifi
https://elektrotanya.com/philips_a01-155_fw-c380_service_info.pdf/download.html
Van egy kapcsoló jack aljzatban (ami működik), ha bedugom a fejhallgatót lenémítja a végek bemeneteit. Ha nincs bedugva a füles a 3651 3652 megvan a jel, de a AMP_LEFT meg az AMP_ RIGHT már nincs. (12. oldal)
Az az igazság, hogy nem látom át, hogy ez a jack kapcsoló hogyan vezérli ezt a némító ÁK.-t Kösz
Sziasztok. Van nekem ez a Philips erositom, ami sajnos sokkal rosszabb allapotban kerult hozzam, mint amire szamitottam. Mar egy marek alkatreszt kitermeltem belole, es meg lehet, hogy nincs vege. A D801-es diodahidban 2 dioda megszakadt ugy, hogy csak egyutas egyeniranyitas maradt. A vezerlo ic-k (upc1270H) taplabain levo 10 ohmos ellenallasok szakadtak - 4drb. A egyik vezerlo ic kimenete es a vegtranzisztor bazisa kozott levo 10 ohmos ellenallas szakadt. Egy masikat potoltak 5w-os peldannyal. Az egyik csatorna eredeti emiter-ellenallasai (2x0.1R) is 2 drb 5w-os peldannyal voltak potolva. Mind a 4 vegtranzisztor ki lett cserelve, az egyik csatornaban 2SA/2SC paros van, a masik csatornaban BD249C/BD250C, ezek meresre jok. Szakadt meg a +36V-os stabilizator kimeneten a soros 10ohmos ellenallas. 2 kerdesem van: 1. a fentiek fenyeben van-e eselyem arra, hogy a vezerlo ic-k megusztak a nagy kalandot, vagy belepusztultak? Ez nagyon nem mindegy, 2 ilyen ic tobbe kerul, mint amenyit az erositoert fizettem. 2. emiter ellenallasnak 2x0.1R szamomra nem beszerezheto realis aron, 2 darabbol osszetakolva nem nez ki tul jol es a masik csatornat is modositanom kellene. A 2x0.22R mar baratibb ertek, de a vedelem mar kevesebb mint fele teljesitmenynel lekapcsolna. abban kernek segitseget, hogy a vedelem melyik ellenallasait kellene modositani a 2x0.22R hasznalata esten, (pl R723 es 724) es milyen ertekre? Elore is koszonom. Udv.
Üdv!
A címben említett holmi teljesen kuka. Bekapcsolásnál sem hallani, hogy indulna előtte észrevehető volt. A tápok rendben vannak, az ic-ken hiba szemmel nem látható. Mérni rettenetesen nehéz,teljesen ki kell üríteni a dobozból. Egyébként bekapcsol minden működik a scart-ra ad ki jelet, sőt az előerősítő fokozaton is ott a jel. A végfokot tiltja valamiért . Ha valaki ismeri, találkozott a hibával, megköszönném a tapasztalatai megosztását. Köszönöm a figyelmet !
A végpanelon eltűnt egy vékony fólia, kb 05 mmm széles volt. Teljesen nyom nélkül, ezen keresztül kapták az ic-k a negatív táp egyik részét. Mivel az 5 ic bekötése teljesen egyforma volt, rajz nélkül nem látszott a különbség . Köszönöm a segítséget !
Sziasztok!
Hoztak egy ilyen csodát, nézzek rá. A rádió működik, a lemezjátszó nem.
Az első, amit észrevettem, hogy a lejátszókart nem tudom a lemez eölé fordítani, mintha szorulna. Ez normális lehet, vagy csak össze van gyógyulva? Valamint a lemezjátszót mivel lehet bekapcsolni rajta? Amúgy a hangja gyönyörű, a hangerőpotméter recseg kicsit, de nem vészes.
Üdv: Jácint
A kar tengelye be van állva, a meghajtó gumigörgő deformálódott, és beton kemény. Ez már nem az én asztalom...