Philips Matc line D16-os sasszival,olyan problémám van vele,hogy a szín olyan fos az egész mintha olyan negatív lenne a kép,de némely csatornán nincs is szín csak fekete fehér,vagy épp beugrándozik némi szín,de az is olyan negatív féleségben csak.....De viszont ha AV ra rányomom pl a dvd -t azzal meg tökéletes a kép,gyönyörű kép jó színekkel!! Csak az antenna bemeneten van a gond...Tunert már átcseréltem de nem lett jó ...Valami tipp??
Üdv:Sparco
Üdvözlet mindenkinek!
Adott ez a készülék, ami táp hibával került hozzám. A Graetz híd, a MOSFET, a 6502 jelű zener, a 6514 zener mind zárlatos volt, cseréltem őket. A 7501-es tranyó (BF487) szintén cserére szorult, MPSA44-et tettem a helyére, és a biztonság kedvéért cseréltem a 2115-ös kondit is. A probléma, hogy egyáltalán nem indul be a táp, a félvezetőket, ellenállásokat mérve hibát nem találok, 96V helyett csak 5V-ot mérek.
Megköszönném az iránymutatást merre tovább, mert tanácstalan vagyok...
Sziasztok.
A címben említett TV-m,Philips 55PFS8159 chassis QV14.1E LA, bootloop-os lett, sajnos az android recovery mode sem jön fel /lefele nyíl nyomva tartva/, így a wipe tool sem tudom lefuttatni illetve reinstallálni a tv-t.
Ha esetleg valakinek lenne egy jó ötlete vagy megoldása azt megköszönöm.
Szép napot!
Philips 42PFL7403D/10 LCD-be keresnék SSB-boardot, de talán könnyebben találnék komplett tv. Az ár miatt csak törött érdekelne.
Chassis:Q526.1E LA (QG serial)