Üdv!
Hozzájutottam egy SBC 519-es állítható labortáphoz.
Első bekapcsolásra kiverte panelon található 4A-os biztosítékot.
A Gratez híd zárlatos volt, kicseréltem, de a készülék továbbra sem működött.
Jobban vizsgálódva kiderült, hogy hibás benne még pár alkatrész.
D2 és D6 Zener dióda is halott volt, melyek 2,8V-osak.
Ezeket sajnos nem tudtam beszerezni, ZPD 2,7 v-os zénerek kerültek a helyükre. Most minden félvezető jónak mutatkozik, minden ellenállást átméregettem, már nem találok hibás alkatrészt.
A hibajelenség az, hogy 2-300mA kimenő áramnál már lekorlátoz!
Ha R10-et áthidalom, akkor kijön rendesen a feszültség, áram és feszültségmérés működik.
Valamiért az áramkorlát túl hamar lép működésbe! Lenne esetleg valakinek ötlete, hogy merre kutakodjak?
https://www.radiomuseum.org/r/philips_power_supply_sbc_519.html
Itt van rajz a készülékről.
Előre is köszi a válaszokat!
Sziasztok!
A fenti tipusu szkopon az Y-csatorna jele zavart, olyan, mintha begerjedne valamelyik erositofokozata. Ha az Y-csatorna bemenetet gnd-re kotom, akkor is lehet latni ezt a jelenseget. Annyit kideritettem, hogy az egyik atkoto koaxkabel kornyeken tortenhet valami, de nem ertem a dolgot.
Van egy meghajto fokozat, kimeneten szepen merheto a negyszogjel, tiszta. koax atkoto, masik vege foldelt bazisu impedanciailleszto fokozat bemenete, ott mar zajos, zavart a jel, es kisebb szintu is. koax atkoto a helyen kimerve, jo! Raadasul ket atkoto van, es mindketto ugyanugy viselkedik.
Alapveto kerdesem, miert lehet egy kb 15 centi hosszu koax ket vegen mas-mas jelalak?
Koszi!
Udv!
Imre
Helló ! A címben megvésett Philips PM5661 vagy PM5662 waveform monitor/vektorszóp bármilyen műszaki leírását keresem megvételre ! A google nekem nem barátom, csak egy általános brossúrát találtam róla, más semmit. A szokásos szeméten kívül. Még a philips magyarország is a pofámba röhögött.
NEM a vektorszkópok, wavemonitorok működési és használati leírása érdekel, hanem kifejezetten ennek a két típusnak a leírása ! Gondolom, hogy ennek a gépnek nem egy örgöglakat a működése, de még sosem volt ilyen gépem, tehát nem egy kellemetlen túlterheléssel, hibás beállítással akarok kezdeni a vizsgálata során.
Ha bárkinek lenne elfekvőben ehhez a gépekhez bármilyen leírása, akkor azt szkennelésre szeretném elkérni (de ha az illető lemásolja nekem 300 dpi-vel, akkor azt is megköszönöm és megfizetem). Ha eladja az illető a leírást, akkor meg megveszem. Akárhogy is, nem kívánom ingyen a dolgot. Köszönöm.
A mellékelt képen látható, hogy kiről beszélek. A színe lehet más.
Bármilyen megoldás érdekel. Inkább privátban várnék választ, mert nem tudok elég gyakran ide jönni. Köszönöm.
Üdv!
Van két darab, vadi új Philips gyártmányú, 18515 típusú végablakos Geiger-csövem. Elkapott az ihlet, hogy kezdjek velük valami, de infó hiányában fogalmam sincs az érzékenységükről és az anódfesz mértékéről, amit igényelnek.
Arra kérném a Nagyérdeműt, ha valaki ismeri ezen szerkezeteket és van infó a birtokában, segítsen közelebb a megoldáshoz! Ha kell, holnap tudok fotót is felrakni. Próbáltam a Guglit, de nem segített. 18504-et találtam, de az csak hasonlít, hosszabb és kisebb az átmérője, de egy lehet az anyjuk.
Köszönöm!
Jani