Sziasztok!
Nevezett LCD a következő hibajelenséget produkálja, a bekapcsolást követően pár másodperc elteltével megszűnik a kijelző háttérvilágítása.A készülék működik tovább, lámpával megvilágítva látható a kép.A gondom a következő, ilyen megoldást még nem láttam a háttérvilágítás megvalósítására, valószínűleg ez csak nekem újdonság.A tapasztaltabbakat kérdezném, ez LED-es megvilágítás lenne?Ha igen vajon mi okozhatja a problémát?A hozzászólásokat, ötleteket előre is köszönöm.A tápfeszek megvannak, a tápegységben találtam egy rossz 22/400V-os kondit azt cseréltem, ettől viszont nem változott a hiba jellege.Elképzelhető hogy LED-es a háttérvilágítás, a tulajdonosa szerint alig másfél éves a készülék.
Pár képet megpróbálok feltölteni, talán ez segít értelmezni a kérdésemet.
Tónió
Sziasztok!!
Egy kedves regi baratom ozvegye keresett meg hogy javitsam meg a cimbeli "laposat".Elmondasa szerint,este lekapcsolta taviranyitoval,masnap a std-by led nem vilagitott.Gondoltam 5V-os tap,elhoztam a tapegyseget,volt benne egy pupos kondenzator es meres nelkul csereltem az osszeset,kiveve a PFC kondit.El is indult az 5V-os tap,a PFC feszultseg meg kb 33oV. Kotve 3,3V-ot az S/B kivezetesre , vilagit a D901-es LED,kb 20-25mp mulva kialszik,a PFC feszultseg felmegy 386V-ra de az IC 902 (NCP1271 D65 R2G) nem indul,nincs 12V es 24V.Mindket kivezetes
75 Ohm-al van terhelve.De viszont ha az S/B kivezetesen a 3,3V-al helyezem feszultseg ala a tapot,mind ket feszultseg megjelenik 1-2 mp-re,majd vissza esik 0-ra (az IC elindul majd leall).Zarlat egyik agon sem merheto.Az IC labain a kovetkezo feszultsegek merhetoek
1 lab-- 0,45V
2 lab-- 3,65V
3,4,5 lab-- 0V
6 lab-- 11,50V
7 lab-- nincs
8 lab 10,78V (de ez nincs hasznalva)
Ezek az ertekek 386V PFC feszultseggel voltak merve.
A tap 715 G 3816-P01-H20-002U , az alaplap 715 G 3786-M1A-000-004X , a rajz innen a tanyarol volt letoltve Philips TPM4.1E LA 32 oldal.
Minden otletet elore is koszonok.
Udv,Peter
Üdv a Tanya minden felhasználójának!
Új vagyok itt, ezért picit félve....
Egy Philips okoz gondot. Úgy került hozzám, hogy a készülék minden funkciója használható, de a sorméret nagyjából a képernyő 3/4 -ét teszi ki parabolás kezdettel és véggel. A képméret teljes, a kép felső 1/5-e kissé zajos.
A készülékhez az MG2.1E kapcsolási rajz tartozik. A feszültségek minden ponton egyeznek a rajzon feltüntetett értékekkel. Először állok olyan készülék mögött amiben minden processzor vezérelt. Vakon nem szeretnék tapogatni a készülékben, mert lehet, több kárt okozok, mint hasznot. Szeretném magamnak megtartani, ha sikerülne meggyógyítani. Ehhez kérem a segítségeteket.
Előre is köszönöm: Mihály
Helló mindenkinek. Egy Philips tévével akadtak gondjaim, a modellt nem tudom, csak a sasszi látszik a hátulján ami FL1.17. Amikor hozzám került néha elsötétült a képernyő, majd újra működött rendesen, és mind igy. Kibontás után rájöttem, hogyha mozgatom a TXT-100Hz modult visszajön a kép. Nekiláttam tehát átforrasztani a rossznak tűnő forrasztásokat, többek között a TDA4680-at is. Miután ez megtörtént a tévé rosszabb lett mint volt, éspedig bekapcsoláskor a képernyő kifehéredik, belép a védelem és a tévé kikapcsol. Mérések után rájöttem, hogy a 3 darab TDA6101 nincs vezérelve a TDA4680 által, aminek a kimenő lábain kb. 0,3V van. Átnéztem a forrasztásokat nagyitóval de nem láttam, hogy valahol összeérnének. A kérdés az, hogy ez a TDA4680 tönkremehet-e a forrasztásoktól, vagy mi más történhettet? Van-e valakinek valamilyen ötlete? Más TDA4680-am nincs, hogy kipróbáljam. Mindenkinek előre is köszönöm a választ.