Sziasztok!
A címbeli hifitornyot hozták hozzám javítani,hogy nem szól,csak búg.
A hangfalkimeneten kb 9v egyenszint mérhető.A végfok tipusa :AN7161(2 db).
Mindkettőt cseréltem.A hiba maradt ugyanaz.Áramkörét átmérve nem találtam hibát.
Van valami ötletetek? Fejhallgatót bedugva az szól.Ilyenkor eltünik az egyenszint a hangfalkimeneten.A fejhallgató meghajtása külön lábon történik.A végfok úgy néz ki,már korábban is volt cserélve a forrasztásból ítélve.Esetleg nem ugyanazt a tipust rakhatták bele?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.
Sikerült megszereznem az SM-et, fel akartam tölteni ide, de 60 mega és nem engedi.
Mi ilyenkor a teendő?
Attila
Jó estét Kollégák!
A fent említett nagy magnó rajza kellene, de sajna a neten csak fizetőset találtam. :-(
A hibái: rossz a végfok ic mind a két oldalon, tda 1011a. Próbára lett beletéve próbanyákon tba 810, de akkor a magas, a mély ás a surround szabályzás nem megy, csak loudness van.
Rádiója fm részén : nincs sistergés/zaj/, adókat alig fog. Az antenna helyzetére nagyon érzékeny, és az adókat is igen halkan fogja.
Ha lenne valami ötlet?
üdv:atis
Sziasztok!
Hozzám került a fenti készülék a tulaj bevallása szerint széthajtották. Maxin ment aztán elhallgatott.Néztem a kapcsolási rajzot ahol a végfok tápja 16,2V nálam mérve 36,2V. A FET átvezet. Renben , rendeltem hozzá egy teljes végfok áramkört. FET , IC két tranyó a védelemhez. Beépítettem a két tranzisztort és a FET-et de az IC 1. lábára (nincs beültetve) megint csak 36,2 volt jut. Diódákat mértem jók .Mivel elég nehézkes és drága az alkatrészek beszerzése nem akarom megkockáztatni hogy beültetem az IC-t bár az a gyanúm hogy csak akkor áll be üzemi feszültségre. Ebben kérném a segítségeteket.
Üdv Belfi!