'comment-129308'));
}
?>
Sziasztok. Van nekem ez a Philips erositom, ami sajnos sokkal rosszabb allapotban kerult hozzam, mint amire szamitottam. Mar egy marek alkatreszt kitermeltem belole, es meg lehet, hogy nincs vege. A D801-es diodahidban 2 dioda megszakadt ugy, hogy csak egyutas egyeniranyitas maradt. A vezerlo ic-k (upc1270H) taplabain levo 10 ohmos ellenallasok szakadtak - 4drb. A egyik vezerlo ic kimenete es a vegtranzisztor bazisa kozott levo 10 ohmos ellenallas szakadt. Egy masikat potoltak 5w-os peldannyal. Az egyik csatorna eredeti emiter-ellenallasai (2x0.1R) is 2 drb 5w-os peldannyal voltak potolva. Mind a 4 vegtranzisztor ki lett cserelve, az egyik csatornaban 2SA/2SC paros van, a masik csatornaban BD249C/BD250C, ezek meresre jok. Szakadt meg a +36V-os stabilizator kimeneten a soros 10ohmos ellenallas. 2 kerdesem van: 1. a fentiek fenyeben van-e eselyem arra, hogy a vezerlo ic-k megusztak a nagy kalandot, vagy belepusztultak? Ez nagyon nem mindegy, 2 ilyen ic tobbe kerul, mint amenyit az erositoert fizettem. 2. emiter ellenallasnak 2x0.1R szamomra nem beszerezheto realis aron, 2 darabbol osszetakolva nem nez ki tul jol es a masik csatornat is modositanom kellene. A 2x0.22R mar baratibb ertek, de a vedelem mar kevesebb mint fele teljesitmenynel lekapcsolna. abban kernek segitseget, hogy a vedelem melyik ellenallasait kellene modositani a 2x0.22R hasznalata esten, (pl R723 es 724) es milyen ertekre? Elore is koszonom. Udv.
Kedves Szakik!
Az alany egy első generációs CD lejátszó a Philips-től. :-)
Meg lett véve. 1 napig tökéletesen működött. Azon az egy napon nem tudott olyan írott, vagy karcos lemezt berakni a tulaj, amit röccenés nélkül ne játszott volna le stabilan. Következő nap reggeltől nincs hang. Mindent rendesen csinál, léptet, kijelző számlál, de hang, az nincs.
Ami ellenőrizve lett:
- Kimenet megszakító KILL reed relék működnek, zárva vannak. A vezérlésük rendben működik.
- MUTE jel a processzorból az I2C dekóder után rendben működik, a DECODER áramkörökbe (TDA7020) rendben eljut. (lejátszáskor 5V, stop módban 0V).
- Az előéletében elektrolit kondenzátorok cserélve lettek Nichicon-ra. Furatgalvánok javítva vannak (ez szemrevételezéssel ellenőrizve)
- Tápfeszültségek rendben megvannak. Tápkondik is láthatóan cserélve lettek.
- A DAC-okon (TDA1540D) az SM-ben odaírt DC szintek kis tűrésen belül (-/+0,2V) rendben megvannak.
A készülék nem nálam van, én távsegítséget próbáltam adni a tőlem távol lévő ismerősnek. Multiméterrel ennél tovább nem tudtunk menni. Szkóp és szkóppal méréstechnikai gyakorlat a helyszínen nem áll rendelkezésre.
Keresünk Budapesten olyan szakit, aki hozzáértően tudná feltárni és megjavítani a hibát. A munkát nem ingyen kéri a tulaj.
Kérem szépen annak a jelentkezését, aki a fentiek alapján a javításhoz késztetést érez és hozzáértéssel rendelkezik.
Az érintett feleket szívesen összehozom...
Köszönöm!
Gábor
Szevasztok!
A felvetésem inkább csak költői kérdés jellegű, hiszen a CXA1538M SMD IC a SINI-nél 8586Ft. Meg ugye az utánvétes postadíj.
Rajzom, persze nincs hozzá, de van az IC-hez adatlap.
A hiba:
A Vcc (Pin7) a testre 10R-t mutat a multiméterrel, miután kivettem az R12 68R előtét ellenállást.
Az R12-re beérkező feszültség amikor az R12 ki van véve 6.27V.
Visszatéve az R12-őt a Pin7-en 0.53V van jelen, eközben az R12-őn 5.73V, ebből adódóan a Pin7-re 84.2mA folyik. Ez az áram 8.5mA (AM), illetve 11mA (FM) lehetne az adatlap szerint.
Esetleg nem túl szerencsés ez a konstrukció? Hiszen ez az IC elvileg nemigen hibásodhatna meg.
Volt már valakinek a CXA1538M SMD IC-vel ehhez hasonlítható meghibásodása?
Köszi!