Sziasztok!
Egy Philips 70FR330/00g készülék magnó egysége (FC330) állandóan felvételen van. Ez egy kétkazettás deck, és az egyik fele kifogástalanul megy oda-vissza, a másik (B magnó) szintén hibátlanul csévél, de lejátszáskor csak fölvesz. Pontosabban: bekapcsoláskor a törlőoszcillátor azonnal elindul még akkor is, ha nincs lejátszásra kapcsolva, és töröl mindent.
Volna valakinek ötlete?
Köszönettel:
Attila
Kérem sistvan ne szóljon a topichoz!
Hi! Tudnátok segíteni? Lenne ez a mini hifi
https://elektrotanya.com/philips_a01-155_fw-c380_service_info.pdf/download.html
Van egy kapcsoló jack aljzatban (ami működik), ha bedugom a fejhallgatót lenémítja a végek bemeneteit. Ha nincs bedugva a füles a 3651 3652 megvan a jel, de a AMP_LEFT meg az AMP_ RIGHT már nincs. (12. oldal)
Az az igazság, hogy nem látom át, hogy ez a jack kapcsoló hogyan vezérli ezt a némító ÁK.-t Kösz
A címben említett lemezlejátszót próbálom megjavítani. Szétszedtem, egy 2A-es biztosíték kiment benne, azt cseréltem és egy drót le volt szakadva a lemezlejátszóról, azt visszaforrasztottam. Most bekapcsol, a tűt elkezdi mozgatni a lemez irányába, de amint odaér és leengedné a lemezre, kattan egyet és elindul visszafelé. Mi lehet a gond? Videó a problémáról: https://youtube.com/shorts/Q3xpfgcYcDo
Egy szolenoid húzná be magát és az engedi le a tűt és elvileg be is húzza, csak egyből visszaugrik.
Köszi!
Kedves kolégák!
Atyai jóbarátomtól kaptam egy Philips 22 AH 572/00 előfokot.
Kicsit olyan "trágyából előásott" kinézetű,70-es évek beli, de nekem így is tetszik.
A javításhoz egy rajzra lenne szükségem, legalább a tápról és a logikai panelról.
Minden segítséget köszönök!!!
stonhy