Üdvözlet Mindenkinek!
A fent jelzett, ajándékba kapott kis lemezjátszót szeretném feléleszteni. Valaki korábban már megpróbálta, mindkét csatornából hiányoznak alkatrészek... Nagyon kellene egy kapcsolási rajz az erősítőről, ehhez kérem a segítségeteket.
Sziasztok!
Egy Philips FW-C155/22 Hi-FI-t azzal hoztak be, hogy a hang torz. Kis hangerőn jó, de ahogy felerősítjük, egyre torzabb. Az SM-keresőben van rajz, de pont a végfokról nem találtam. A végerősítő IC egy AN7124 tip IC, de erről sem találtam rajzot a datashet-ben, csak egy nagyon egyszerű skiccet. Sok bogarászás, kísérletezés után úgy javult meg a helyzet, hogy az IC 4. és 5. (ez test)lába közé beforrasztottam egy 10kohm-os ellenállást, így tökéletes lett, teljes hangerőn is. Szerencsém volt (?) nem tudom, mi a magyarázat, de jó lett a gép, amolyan "vak tyúk is talál szemet" módszerrel.
Megnyugtatásul meg tudná mondani valaki, hogy mi a magyarázat?
Köszönettel:
Attila
Sziasztok!
Adott a fenti típusú készülék. A probléma az, hogy nem működik a magnó és a cd lejátszó része.
Kérek szépen segitséget hozzá. Kapcsrajz megvan.
Köszönöm előre is!
Üdv. Gyuri
Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék folyamatosan keres, de a talált állomásnál csak kb.1 másodpercre áll meg.A kijelzőn ez nem látszik, be lehet állítani a venni kívánt frekvenciát, de a keresés ettől teljesen függetlenül fut.Sajnos nem találtam dokumentációt a készülékhez.
Kérem a témában tapasztalt kollégák segítségét.