Helló ! A címben megvésett Philips PM5661 vagy PM5662 waveform monitor/vektorszóp bármilyen műszaki leírását keresem megvételre ! A google nekem nem barátom, csak egy általános brossúrát találtam róla, más semmit. A szokásos szeméten kívül. Még a philips magyarország is a pofámba röhögött.
NEM a vektorszkópok, wavemonitorok működési és használati leírása érdekel, hanem kifejezetten ennek a két típusnak a leírása ! Gondolom, hogy ennek a gépnek nem egy örgöglakat a működése, de még sosem volt ilyen gépem, tehát nem egy kellemetlen túlterheléssel, hibás beállítással akarok kezdeni a vizsgálata során.
Ha bárkinek lenne elfekvőben ehhez a gépekhez bármilyen leírása, akkor azt szkennelésre szeretném elkérni (de ha az illető lemásolja nekem 300 dpi-vel, akkor azt is megköszönöm és megfizetem). Ha eladja az illető a leírást, akkor meg megveszem. Akárhogy is, nem kívánom ingyen a dolgot. Köszönöm.
A mellékelt képen látható, hogy kiről beszélek. A színe lehet más.
Bármilyen megoldás érdekel. Inkább privátban várnék választ, mert nem tudok elég gyakran ide jönni. Köszönöm.
Helló!
Van egy ilyen műszerem. Pontos típust így hirtelen nem tudok, leginkább az érdekelne, hogy láttok esélyt egy ilyen régi műszer javítására? Lehet hozzá rajzot szerezni? A hibája, hogy nincs fény rajta, hogy ez abból adódik, hogy az eltérítés annyira eltolja a sugarat, hogy nem látom vagy vmi más azt nem tudom. Sose javítottam még skópot.
Köszi, üdv.. Ízirájder
Tisztelt Urak!
Vásároltam a címben említett műszert, ami hibátlanul működik.
A problémám a következő : A műszer az eredeti megrendelőnak anno a PM 9611/80 opcióval szállították, mert Rack-be építve használták.
Emiatt a 4 db lábat szakszerűen eltávolították, így azt már nem kaptam meg a műszerhez.
Én viszont nem Rackben szeretném használni, ezért szeretnék az eredeti vagy ahhoz hasonló lábaket venni, vagy készíteni (3 D nyomtatás megoldható)
Az is nagyon megfelelne ha valaki egy méretezett rajzot esetleg fotót tudna küldeni a lábakról. Tudom, hogy számtalan megoldással lehetne lábakat eszkábálni
a dobozra, de elegánsabb lenne az eredeti, vagy az eredeti alapján utángyártott lábakat használni.
Az opció másik promlámája, ez már súlyosabb, Az A és B bemenetek a hátlapra vannak kivezetve az előlapi csatlakozók- bár be vannak építve. értelemszerűen nem működnek. ( A user Manual-ban is le van írva)
Az előlapi csatlakozásokkal kényelmesebben lenne használható a műszer.
A kérdésem illetve a segítség kérés arra vonatkozik, épített-e már valaki vissza előlapira csatlakozást, és mi módon lehet ezt kivitelezni?
Nem szívesen barmolnám szét a műszert bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Szerszámokkal és jártassággal rendelkezem műszerek javításában, de azért óvatos vagyok.
Előre is köszönöm a segitséget
Üdv.:
Lajosf
Szétszedtem, és a gyári opció beszerelés csak annyi ,hogy az előlapi BNC csatlakozók meleg pontjának fóliáját csk elvágták, és mögötte kialakitott PCB furatba egy SMA szerű aljzat van forrasztva amibe a hátlapra kivezetett koaxok vannak bedugva.
A csatlakozókat széthúzva, az elvágott fóliát összekötve az előlapról is működik a műszer.
Üdv!
Van két darab, vadi új Philips gyártmányú, 18515 típusú végablakos Geiger-csövem. Elkapott az ihlet, hogy kezdjek velük valami, de infó hiányában fogalmam sincs az érzékenységükről és az anódfesz mértékéről, amit igényelnek.
Arra kérném a Nagyérdeműt, ha valaki ismeri ezen szerkezeteket és van infó a birtokában, segítsen közelebb a megoldáshoz! Ha kell, holnap tudok fotót is felrakni. Próbáltam a Guglit, de nem segített. 18504-et találtam, de az csak hasonlít, hosszabb és kisebb az átmérője, de egy lehet az anyjuk.
Köszönöm!
Jani