Sziasztok,
Hozzám került javításra egy Pioneer SA-708 hangerősítő. Egyenfesz a kimeneten, védelem bekapcsolva. Az első mérések után egyértelművé vált hogy az egyik csatorna végfok tranzisztorjai zárlatosak.
(2SA1075/2SC2525). Ezeket a tranzisztorokat nem találtam, 2SA1215/2SC2921 tranzisztorokat ajánlották helyette. Ezen kívűl el volt égve az R437 330ohm ellenállás, a D407 dioda és a Q411 2SA968 tranzisztor. Ezeket mind kicseréltem. Az első bekapcsolás után azonnal kiégett a biztosíték, a két végfok tranzisztor és a Q411 tranzisztor. Szerintetek hol keressem a hibát?
A Készülék kapcsolási rajza megtalálható az Elektrotanyán. Az említett részt kivágtam és csatoltam ide.
Update:
Miután újra kiforrasztottam a végfok tranyókat, bekapcsolva az R437 megint füstölni kezdett. 96 voltot mértem rajta. A Q411 és Q413 mérve jók.
Minden segítséget köszönök.
Endre
Üdv. Mindenkinek! A fent nevezett pioneer receiver a következő hibát produkálja: Rövid idejű hallgatás eltelte után kikapcsol. Rögtön utána nem kapcsol be, standby led sem világít. Ilyenkor ha a hálózatból kihúzom, vagy a fő áramtalanító kapcsolót off állásba nyomom, pár óra múlva ismét bekapcsolható, de alap állapotba hozza magát mintha resetelve lett volna a készülék. Elfelejt minden beállítást, ekkor ismét hallgatható rövid ideig aztán megint lekapcsol. Előfordul hogy ha próbálom bekapcsolni a stanby led halványan világít, vagy pulzál, de ilyenkor nem lehet visszakapcsolni. Próbáltam mindent lekötöttem a készülékről akkor is kialszik egy idő után a standby led. Az első hibajelenség: spontán hallgatás közben kikapcsolt. A készülék túlfeszültség védőn keresztül kapta az áramot. Várom a hozzáértők hozzászólását. Köszönöm!
Sziasztok.
A fenti erősítőben egy ALPS bemenetválasztóban eltört egy fogaskerék. Az Ebayen találtam hozzá fogaskereket, de elvileg itt gyártják Budapesten. Tudnátok segíteni hogy hol csinálnak ilyet, mert én nem találtam sehol.
Köszi előre is. Vinarz János
Tisztelt kollegák!
Keresek PIONEER CT-S740S magnódeckhez idler gumit. Elsősorban magyar beszerzési forrás érdekel. Az Ékszíjkirálynál sajnos nem tudtak segíteni. Az is nagy segítség lenne, ha valaki meg tudná mondani, hogy melyik magnókat szerelték ezzel a mechanikával.
Köszönöm.