Sziasztok!
Hozzám került egy Pioneer SA-570 erősítő. A tulaj ki akarta dobni, gondoltam megmentem, mivel nagyon szép állapotban van. Csak alapos tisztítás után mertem bekapcsolni. A potméterek is recsegésmentesek lettek tisztítás után. Egy kis probléma mégis akad, az egyik oldal jóval halkabban szól, mint a másik. Az összes bemenő jelforrásról hasonlóképpen üzemel. Fülhallgatóval próbáltam egyelőre, de gondolom ez lényegtelen, mivel a fülhallgató kimenet is a hangszoró kimenetről van leválasztva. A hangerő tolópotméter nagyon furcsán viselkedett az elején, de tisztítás után az helyrejött. A Balance potméter is érdekesképpen fordítva kezeli a jobb és bal oldalt. De gondolom ez konstrukciós hiba.
Feltöltöttem a rendezetlenek közé a készülék kapcsolási rajzát, hogy hátha valakinek van ötlete, hogy merre kezdjek el keresgélni.
Előre is köszönöm.
Endre
Sziasztok!
Most került a kezembe ez az erősítő, szétszedve kiderült hogy megszakadt a 5A-res bizti. Átmérve minden végfok tranzisztor jó, de nem indul el a táp része, vagyis hiányzik a +-25V. Most átmérve a meghajtó tranzisztorait, hibásat nem találtam, most a HD7402P icére gyanakszom, de nem találtam beszerzési helyet itthon. Valaki tudna segíteni, hogy tönkre szoktak menni? Ha igen akkor meg mivel lehet helyettesíteni?
Sziasztok! Adott a címben szereplő erősítő. A rajza fent van itt a tanyán. Gyárilag tele kontakthibára hajlamos megoldásokkal. Pl. a végtranyók foglalatokban vannak, amiknek az érintkezői körül lévő műanyag burkolatok/szigetelések az idő és a melegedés miatt már félig elporladtak, ebből kifolyólag az egyik oldalban tönkre is mentek. (zárlat volt az érintkezők között) Ezeket kiszedtem és vezetékekkel kötöttem be őket, valamit orvosoltam a többi szintén kontaktos szalagkábeles megoldásokat a panelon. Most működik tökéletesen az erősítő, de valamiért mind a 2 oldalon magas a nyugalmi áram és eléggé melegszik a hűtőborda (200mA körül és 73-nak kellene lenni). Trimmer nincs a panelon sehol, amivel állítani lehetne. Kérdésem, hogy mi okozhatja ezt, illetve mit lehetne kezdeni vele?
sziasztok!
adott a cimben szereplö erölködö,csak a készenléti led világit.
semmilyen gombra nem reagál.a power mikrokapcsolo kimérve.
tápfeszek megvannak.
találkozott valaki ilyen hibával?
remélem nem proci lesz a problem... :-(
üdv:atis