Sziasztok,
Adott a címben említett erősítő.
Zárlatos végfoktranzisztorokkal került hozzám.
2SC3281
2SA1302
Cserélve lettek, Sajnos a terhelő ellenállás is elszállt.
Sajnos 3 lábú 2x0.22ohm-os ellenállást nem találtam.
Helyettesíteni szeretném 2db 0,22ohm-os , 5W-os terhelő ellenállással.
Csatoltam képet miről is lenne szó.
Az első indítás után működött. Egyik oldal ahol a zárlatos tranzisztorok voltak torzított. A másik oldal teljesen tökéletesen működött!
Feszültségeket mértem a végfokozat tranzisztorain nem voltak L-R oldallal megegyező.
Doksit letöltöttem. Dokumentáció alapján végig mérem az ellenállásokat.
Válaszokat segítséget előre is köszönöm!
Üdv!
A fent említett masina a leírtakon kívül semmit nem csinál. A neten található kézrátétes módokra nem reagál. Az 5 volton kívül semmi feszültség nem jut a készülékbe. Egy relén keresztül kap a nagy trafó tápot, ami nem , húz be . STBY sincs, tehát semmilyen rezet és más módok nem segítenek. Szemre, és mérve sem látni rendellenességet. Ha valaki tud valami trükköt, jó lenne ha megosztaná, mert megy bontóba, kukába, kár lenne érte. Köszönöm a figyelmet !
Sziasztok!
a fent említett autós cd került hozzám javításra végfok ic felrobbant mert a tulaj beleejtett egy vékony rézszálat és pont a végfok 5 lábát összezárta.a gyári ic PAL 012A ilyet nem kaptam csak állítólagos helyettesítőt amivel megszólalt csak kb 1 perc után kiírja AMP ERROR.
valaki tudja hol tudok ilyen ic beszerezni vagy valami tényleges helyettesítőt?
előre is köszönöm!
Üdv Attila
sziasztok keresek PIONEER A80 erősítő rajzot