Sziasztok!
A fenti erősítő kapcsolási rajzára lenne szükségem. Kérem, ha valakinek megvan, küldje el! Vagy ha tudja valaki, hogy hol található, írja meg, mert nekem eddig nem sikerült találnom.
Előre is köszönöm!
Imre
Sziasztok,
Hozzám került javításra egy Pioneer SA-708 hangerősítő. Egyenfesz a kimeneten, védelem bekapcsolva. Az első mérések után egyértelművé vált hogy az egyik csatorna végfok tranzisztorjai zárlatosak.
(2SA1075/2SC2525). Ezeket a tranzisztorokat nem találtam, 2SA1215/2SC2921 tranzisztorokat ajánlották helyette. Ezen kívűl el volt égve az R437 330ohm ellenállás, a D407 dioda és a Q411 2SA968 tranzisztor. Ezeket mind kicseréltem. Az első bekapcsolás után azonnal kiégett a biztosíték, a két végfok tranzisztor és a Q411 tranzisztor. Szerintetek hol keressem a hibát?
A Készülék kapcsolási rajza megtalálható az Elektrotanyán. Az említett részt kivágtam és csatoltam ide.
Update:
Miután újra kiforrasztottam a végfok tranyókat, bekapcsolva az R437 megint füstölni kezdett. 96 voltot mértem rajta. A Q411 és Q413 mérve jók.
Minden segítséget köszönök.
Endre
Sziasztok!
a fent említett autós cd került hozzám javításra végfok ic felrobbant mert a tulaj beleejtett egy vékony rézszálat és pont a végfok 5 lábát összezárta.a gyári ic PAL 012A ilyet nem kaptam csak állítólagos helyettesítőt amivel megszólalt csak kb 1 perc után kiírja AMP ERROR.
valaki tudja hol tudok ilyen ic beszerezni vagy valami tényleges helyettesítőt?
előre is köszönöm!
Üdv Attila
Sziasztok!
Szívok egy pioneer mini HiFi-vel. Belül egy nagyon gagyi kínai 18V tápja van. Ez megy a main boardra, ahol fel van robbanva egy 8 lábú, smd IC. Kép mellékelve. Elvileg talán? TPS54335 lenne?
Szerintetek?
Van esetleg valakinek a keze ügyében ilyen hifi? A kis kapcsitáp ezzel az IC-vel mekkora tápfeszt csinál a 18V-ból? Kipróbálnám labortápról, mert ha proci halott, értelmetlen megremdelni, várni rá, stb..
A kép alapján elképzelhető, hogy TPS54335? Illetve ha az, akkor melyik alfaja.. mert van TPS54335, TPS54335A, TPS343352A
Rajzot, SM-et keresetem mindenhol.. sajna kapufa..
Köszi!
Így néz ki: https://www.mall.hu/mikro-hifi-rendszer/pioneer-x-cm66-minihifi-feher
Cd, wifi, netradió, dab,+...