Sziasztok!
Nekem és a barátomnak is egy DEH-P7oBT Autó hifink van, az egyik szinte mindig a másik ritkábban bluetooth üzemmódban, error 80 hibakódot ír ki. Nincs jelentősége , hogy a telefon már kapcsolódott -e vagy sem, mert a hiba jelentkezik akkor is ha nincs a telefon a közelben. A manual-ja szerint a gyújtás le majd vissza, de ez csak időszakosan vagy egyáltalán nem segít. A leírás azt mondja beépített flash ROM hiba. Valaki tudja esetleg melyik IC-t kéne cserélni, vagy mi egyéb okozhatja ezt a hibát, mert volt nálunk azóta egy szinte új DEH-P65BT is és a barátom kocsijában jelentkezett a hiba, de a műhely asztalon nem ( az 70-e asztalon is hozza a hibát).
Köszönettel Laci
Üdv!
Egy újabb beteg került hozzám.
Pioneer A-110 erősítő ami látszólag teljesen jól működik de ahogy elkezdem rátekerni a hangerőt kb. 1/3-nál elkezdi kapcsolgatni a kimenetet. Relé kattog, hang akadozik.
Ha lehalkítom akkor újra minden jónak tűnik.
A kapcsolási rajzot mellékeltem.
Előre is köszönöm a segítséget
istvancs
Van egy Pioneer CT-F850-em... sajnos. Amidőn ép túl akartam adni rajta, a próba végén megadta magát a csévélőmoci. Vevő el, én meg némi kotorászás után találtam hozzá motort, be is raktam, működik is, de most jön a bökkenő: ha visszateszem a mechanikát a helyére és meghúzom a csavarokat, szorul a fejszán. Ha kilazítom, megest műxik a dög. Mi a franctul lehet ez. Javított már valaki ilyet?
Sziasztok!
Van nálam egy Pioneer VSX-321 5.1 erősítő. A HDMI nem működik, a forrás nem detektálja az eszközt, nincs hang.
Optikai bemenet működik, szól az erősítő.
Egy 3.3V-os stabilizátor, ami a kontrollert hajtotta csak 2V körül adott ki, ezt cseréltem, most 3.3V (IC207 NJM2831F33). A többi táp is jónak tűnik.
A kontroller I2C lábain 0V-ot mérek, kommunikációt nem látok. Ugyanígy gyanús, hogy a HDMI csatinál is 0V-ot látok az edid lábakon. Felhúzó táp megvan mindkét esetben.
Itt elakadtam.
Van esetleg valakinek tippje, hogyan tovább?
Köszi!