Egy Pioneer VSX-405RDS rádió erősítő nem tárolja sokáig a beprogramozott rádió állomásokat.
Teljes áramtalanítás esetén, mennyi ideig kellene tárolnia az adatokat ?
Mivel nem egy mai darab, gondolom cserére szorulna valamelyik alkatrész ?
Merre találom az ezért felelős alkatrészeket ? Az SM-et le tudtam tölteni innen, de egyenlőre nem igazodom el rajta.
Sziasztok.
A címben szinte minden benne van, a lényeg hogy elsötétül és nem hajlandó tovább működni. Kis hangerőnél elvan egy darabig de utána azt is megunja. Én a PAL007A vég IC-re gyanakszom, de ha tévednék akkor szívesen meghallgatom.
Üdv
József.
ui: Megoldás, el se merem mondani. A tulaj a negatívot az antenna árnyékolására kötötte.
Viszont keresnék egy S45CD24 tunert /csak ennyit találtam rajta/ egy DEH-1500-ös készülékbe.
Szervusztok!
Kérdezem tisztelettel, hogy a címben írott trafóban miként lehet elegáns módon, a legkisebb roncsolással hőbiztosítékot cserélni.
A tr. oldalán a következő adatok vannak: ATS 1336
A
KS 01B SMD a
üdv, bencsik
Némi kényszerű "roncsolással" vált hozzáférhetővé a hőbiztosíték a következők szerint:
- a már a trafó alján korábban kiablakozott zárt rész tetejét lereszeltem (100_9892)
- primer tekercsek kivezetéseit (220V; 240V) leforrasztottam (100_9898)
- a gyártás során felpattintott "forrléc" alsó dobozrészben lévő két bepattintó, rögzítőfülét eltávolítottam
- a trafó teteje felé a forrlécet kitoltam (100_9899; 100_9900; 100_9901)
üdvözléssel, bencsik
Helló Mesterek!
Az FM tuner automatikus keresésnél nem áll meg a nagy térerejű adókon sem. Manuális beállítás esetén az adó tisztán szól, csak halkan. Az előéletét nem ismerem, de nem látszik gányoltnak. Lehet-e diszkriminátor hiba? A vasmagot nem húzták feszesre. Kérem a segítségeteket.
üdv
Fand895