Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

PSRE443 YAMAHA

INSTRUMENT - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
14.5 MB
Page
58
Category
INSTRUMENT
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar psre manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
PSRE443 YAMAHA service manual (1st page)
Preview of PSRE443 YAMAHA [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
PSRE443 YAMAHA service manual (2nd page)
Preview of PSRE443 YAMAHA [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    PSRE-443 PSRE443 YAMAHA PSRE 443
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant INSTRUMENT forum topics:
12V 50A padlásra, tűz nélkül. Ti hogy csinálnátok?
Sziasztok! Lakásfelújítás után került 3 szobába rejtett LED világítás a plafon/fal közé. Ezek kábelei a padlásra mennek, és itt a dilemmám. Ha az összes fel van kapcsolva, akkor csúcsban megeszik 50A körül, 12V-ról. Ez nem is gond, server táp elviszi, pici, olcsó, működik. De! Nyáron a padláson van 60-70 fok, télen meg -20. Ráadásul a tetőszerkezet értelemszerűen fából van. Tüzet nem szeretnék. A túláram védelmet megoldottam úgy, hogy szobánként van 4-8 betápja a szalagoknak (RGB). Minden betáp pont kimérve, mekkora áram csurog be. A LED szalag körbe fut, vagyis hurkot alkot, de mivel nagyon vékony a vezető a szalagon, emiatt sok betáp pont kell a feszültségesés miatt. Lényeg, hogy minden betáp pont kimérve, mekkora áram csurog be max. és 1A árammal fölé lőttem sima üvegcsöves biztikkel. Kipróbáltam, egyik eldurran, akkor a többi már nem bírja, és viszi azokat is magával. Stabil védelem, többször tesztelve. A nagy server táp nem megy állandóan, csak ha indulnak a szalagok. (optocsatolókkal figyelem a vezérlésüket külön a színeknek, ha valamelyik kap valamit, akkor egy időzítő indítja a nagy tápot, egyébként az egész készenléti tápja egy 12V 1A dugasztáp. Stabil, működik, tökéletes. A nagy táp a bajom. 12V 50A. 2 lehetőség van. Vagy felviszem a padlásra, és berakom valami A2 tokozott szekrénybe, de akkor nincs rendes hűtése, sőt.. semmilyen hűtése nincs, csak az alu tömb. A szekrény hermetikusan lecsavarozva, gumikábelekkel kivezetve fém tömszelencékkel, ha tűz van, akkor a dobozon belül lesz. De így gyanítom nem bírja sokáig a táp.... b terv: A táp a lakrészben van, de értelemszerűen nem a szobában.. 110-es PVC csövek jönnek a padlásról 3 helyen is, kábeleknek. Ebbe akár ujjam vastag rezet is be tudok húzni, gond nélkül, de egyrészt kell 15m hosszú kábel 2*, vagyis 30m, amin azért esik feszültség rendesen.. Másrészt baromi drága.. Ti hogy csinálnátok? Sajnos a készenléti tápos megoldásom hátránya, hogy a nagy táp feszültsége nem mehet 11V alá, mert megbuggyan a vezérlése, de csak így pofon egyszerű, teljesítmény alkatrészek minimalizálására törekedve. Szóval? A? B? c? :) köszönöm!
Kondenzátor túlbiztosítása: feszültség vagy kapacitás
Hellótok! A következő gyakorlati kérdés merült fel bennem: Ha egy tápegység javítása közben belefér a kivett kondenzátor helyére egy nagyobb paraméterű, akkor a - a túlméretezés/élettartam érdekében - nagyobb feszültségűt, vagy a nagyobb kapacitásút tegyek bele? Ugyan is: van úgy, hogy egy tápban tönkremennek a kondenzátorok. Ha már egyszer szét szedtem, ha már egyszer forrasztok, ha már egyszer úgy is elmegyek a boltba, ha már egyszer ..., inkább a nagyobb kapacitású, vagy a nagyobb feszültség értékű beépítésével érek el hosszabb élettartamot? Mi a véleményetek? Köszönettel: szuts
Milyen dióda típus az LT5246?
Szép napot mindenkinek! Valaki tudja milyen típusú dióda az LT 5246? Zener kellene legyen, mert egy tápban volt védelemnek bekötve a kimenetelen... Köszönöm előre is!
Ez vajon mire jó
Sziasztok! Hát találtam valamilyen bizgentyűt, vajon mire használták? A rajta lévő feliratok: Goerz RE 91046 Drehspulrelais Empindichkeit: 1 mA Widersland: 460 ohm Kontakthub: 1 mm Ezen kívül van rajta rajz ami egy záró kontaktus lábbekötését, illetve polarizált tekercs ábrázolás bekötését mutatja. A szerkezet egy forgó tekercses jelfogó ( mint a műszerekben)által 1-10-ig skálázott tárcsával lehet az érintkező zárását a tekercsen átfolyó áram (0,1mA-1mA) beállítással szabályozni. Szóval tudom, hogy hogyan és mit csinál, de miért? Tudja valaki hol használták ezt a furcsaságot? Üdv.
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce