Üdv mindenkinek!
A témában jelzett készülék zárlatos 2SK 2699-el érkezett hozzám.Kicseréltem már az összes kondenzátort(kerámiákat is), diódákat, ellenállásokat, táp.vezérlő Ic-t, smd alkatrészeket átvizsgáltam, de a hiba továbbra is fenn áll.Eddig 3 FET-et "fogyasztott" el.Már arra is gondolhattam volna hogy az újonnan vásárolt 2SK-k gagyik, de egy bontott is volt, az is elszállt.A készüléket bekapcsolva azonnal bezárlatosodik a FET.Igaz ugyan hogy van egy 2A-es bizti a FET védelmére, de az nem véd, igaz kiolvad az is, de akkora már a félvezetőnek is "lőttek".Ha a biztosíték helyére izzót kötök, semmi baja a FET-nek, beáll a készenlét, az izzó nem világít, igaz azonban az is hogy nem lehet ebből az állapotból indítani sem.Kiforrasztottam az smps trafót is, a teszter szerint jó, habár ez nem üzemi körülmények között mér.Találkozott e már valaki hasonló hibával?Ötleteket, tanácsokat köszönettel elfogadnék.
Így pár FET belerakása után kezd kissé zsebbenyúlóssá válni a javítás.
További kellemes napot.
Tónió
Üdv' Mindenkinek! Stby van. Indításkor nagyfesz megjön, felül halvány három színes csík, leáll. Segédrács-tekergetéssel elérhető néhány másodpercnyi kép, majd bal oldalt egy fűrészes él a szélen elindul lefelé és letilt. Egy hosszú, egy rövid villanás a leden. Hálózati újraindításra kezdi elölről. Nekem a képeltérítő TDA4863J-n kívül egyéb tippem nincs, lakótelepről a 16:9-es csövű dögöt nem hoznám el.
Szóval: Volt felül három színes visszafutási csík egy pillanatra, ez hozta az agyamba a képeltérítő hibát. A "11" viszont másra utal, már ha jól számoltam azt a tizenegyet. Ezért aztán átforrasztottam a digi-modul lábait, kicseréltem -ártani nem használ alapon- a képel. TDA-t. Erre a tv müxik, de a kék -adás nélkül- felszín tetején ott a három (egy masszív zöld és egy halvány piros meg kék) csík. Elkók csere, -volt 35 mikrós negyvenhét, meg nyolc mikrós tíz-, igazán beteg példányt nem leltem, a csík maradt. Adással viszont nem látszanak, a kép "penge".
Talán sose tudom meg mit tettem, de megy. Mindenki "hepi".
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem a fent említett készülékkel kapcsolatban!
A tv működik,hang van kép viszont csak 16:9 képarányban van.
Amikor 4:3 arányba váltok a kép eltűnik és a képcső felső részén
három vékony csík van.Olyanok mint a visszafutási csíkok, csak
ezek piros,kék,zöld csíkok!
Ha valakinek van ötlete,tippje, szívesen váron!
Üdv!
Üdv:
PHILIPS GR2.4 függőleges eltérítő fokozatában, zárlatos lett a 7503 poz. BD536 tranzisztor, és a 6505 poz. LL4148 dióda.
Segítséget kérnék, mert még a helyettesítője (BD 538)sem kapható.
Van e valami amivel helyettesíteni lehet?
Károly