Egy Terra LCD 1900 BC tipusú 19collossal küzdök. Egy oz9936 tipusú vezérlő 2 trafóval hajt 4 csövet. Táp bekapcsolása után pár másodpercig van fény, utánna semmi. A monitor külső tápos, a belső tápokat jónak nézem, az inverterben két elkó van, azokat is jónak látom.
Az ic-ről nem találtam adatlapot csak a mellékelt kézzel felvett rajzot.
Bontottam notebook kijelzőkből 4 csövet, az invertert kiépitettem és adtam neki tápokat és vezérlést (bár én forditva gondolom az engedélyező és fényerő bemeneteket a rajzhoz képest), de a fenti a helyzet.
Nálam a rajz szerinti fényerő (DIM, 7.láb) stabil 5V van, az engedélyező lábon (q9111 gate-je) 2.5V egyenfeszültség van. Eredetileg ide a vezérlőből asszem pwm jönne, de eredeti vezérlőben ott 0v van.
(A vezérlő jó működésében sem vagyok biztos, a bekapcsoló nyomógomb össze-vissza villog.)
Valami ötlet nekem is jól jönne! Köszi!
sanyika45
...ha valaki tud bármilyen információt a szabványos WXGA panel csatlakozók pólus kiosztásáról (laptopban),az kérem jelezze.
Ha van bárkinek fotója,vagy valami PDF-es doksija az szívesen fogadnám.
...előre is köszönöm az infókat.
szevasztok: van egy samsung 192v monitor elszaladt a tápja,és sajnos elszált a(lelke) a vezérlöpanelján mind a két ic, nem tudom hogy volna-e valakinek ilyen,természetesen elfogadható árban, a képet csatoltam szevasztok lali
Kedves elektro tanyázók az adott hangpanel beépítve van a monitorban , az alapvető nagy kérdés az lenne milyen háromlábú állat lenne a panelt meghajtó kapcsoló üzemú táp IC Mivel szublimálódot a fenn nevezett háromlábú állat tokozásának írott fele ezért nem tudom a típusszámát , ha valaki javított ilyet és emlékszik a táp iC típusára megköszönném a megosztását a tudásának.
Üdv: teodor.