Üdv Mindenkinek!
A tanácsotokat szeretném kérni BGA állomás vásárlással kapcsolatban. Egy egyszerű, olcsóbb gépet szeretnék venni, amivel el lehet kezdeni megtanulni az alapokat. Van itthon kb. 50-60 db hibás laptop alaplap. Azokon kísérleteznék, gyakorolnék. 90%-ban vga hibásak, ezeket próbálnám reballozni.
A kiszemelt egy Puhui T862++. Mennyire elég ez a masina? Érdemes megvenni, vagy esetleg tudnátok ajánlani jobbat hasonló áron? Esetleg valakinek van tapasztalata vele?
Nagyon komoly gépet kezdésnek nem szeretnék, ki tudja mennyire jön majd be a dolog.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv mindenkinek.
Egy munkám során nagyon sok konektort kéne ellenőriznem, hogy van e védőföldelése, működő e. Nem kell ebben az esetben a minőséget mérnem csak a meglétet detektálnom.
DE mivel az apartmanokat FI relével szerelték fel egy egyszerű lámpás módszer nem alkalmazható. Mivel a fázisceruzás módszerrel csak detektálni lehet, itt nem jöhet szóba a 230v ellenőrzése sem. ( kábelkapacitás miatt a nem működő vezetéknél is jelezne.) Arra gondoltam egy nagyon egyszerű indikátort kéne csinálnom. A tervem a következő.
Kis glimm lámpa a hozzá tartozó ellenállással és sorba kötve egy 110V körüli VDR. Ezt kötném a két dugvillára és egy másikat az egyik dugvilla és földelő érintkezőhöz. Ez beleférne egy dugóba. A VDR feladata lenne , hogy csak ha 230V megvan akkor jelezzen a glimm. Ezzel a módszerrel tudnám detektálni, hogy ténylegesen áram alatt van a konektor és be van e kötve a védőföldelése. A glimm 1-2mA árama még nem oldaná le a FI relét.
Az elméletemhez kérnék jártas szakit véleményezze, esetleg hátha kapni olcsón készen ilyen eszközt.
Köszönettel Laci
Kedves Kollégák ! Egy érdekes műszer úszott fel a vakerán. A gép arca a mellékelt képen látható. A gép típusa WO-03/2.
Ez a gép nekem nagyon ismerős. Akárhogy néztem a fotóit, az jutott az eszembe, hogy ezt a műszert a HTSZ, vagy pedig az ő emlőin nevelkedett bérmunkázók (pl. a tolnai GÉM) gyártották. És szerintem a 90-es években. Úgy rémlik, hogy még a Rádiótechnikában is hirdették, de nem emlékszem, hogy ki és melyik számban.
A doboz, a műszerlábak mind-mind itthoni gyártmányoknak tűnnek, mégpedig olyanoknak, mint amilyeneket a 80-as évek közepétől gyártottak hordozható műszerdoboznak. Mint pl. a HTSZ TR-0619 W024 wobblerscope doboza, ez is olyannak látszik, csak a 80-as évek barna dizájnja+alfaset feliratok helyett egy "modernebb", fehér dizájnt+divatosabb 90-es évekbeli színes feliratokat kapott. A kép hátterében levő padlólapok alapján még akár a doboz ugyanaz a típus és méret is lehet, mint a TR-0619 W024-é.
Ha bárki tud, akkor segítsen nekem legyen szíves (GBenyovok előnyben !). Köszönöm szépen. Igazából a kíváncsiság miatt érdekel. Ha akadna valahol hozzá gépkönyv, rajz, bármilyen információ, annak nagyon örülnék.
Üdv.mindenkinek!
Keresek Protek 6502-es szkóp kapcsolási rajzot, annak is a nagyfeszültségü tápegység részét.
Hálózati táp működik, egyenfeszültségek renben vannak,de valami oknál fogva nincs nagyfeszültség,(gyorsító,stb).
A transzverter tranzisztora eléggé melegszik, a trafó nem zárlatos, legalábbis a teszter szerint.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
Tisztelettel:laszloferke