Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

REALISTIC TRC-430

OTHER - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
420.9 KB
Page
---
Category
OTHER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar realistic manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    REALISTIC TRC-430 TRC430 TRC 430
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant OTHER forum topics:
B-4220/V típusú joystick vezérlésű elektromos rokkantkocsi nem indul. MEGOLDÓDOTT.

    Üdvözlöm a Fórumos Kollégákat!
Egy, a rehab által forgalmazott 4 kerekű járműről lenne szó. Bekapcsoláskor 1-et sípol. semmi mást nem csinál. Az akkuk rendben, 2x12V 80 Ah-s akku sorba kötve. Ha a töltőt csatlakoztatom, a világítás elemei működnek. El nem indul, mert tiltva van töltő üzemben. Mivel az elektronikájáról nem találtam semmit, nem tudom, letilt a vezérlő, vagy nem kapcsol be. Az ülés  alatt van a világítási egység, ott is meg van, a vezérlőbe is feljön a 24V. A csatlakozókon ezen kívül még 1-2V mérhető. 
Ezzel kapcsolatban kénék segítséget, aki esetleg találkozott ilyen eszközzel, dokumentációja, ...  egyéb ötlete van.
    Előre köszönve a segítséget,  üdv

            Billentyűs

            
DMX vezérlő beállítása/progamozása problémakörben kérnék segítséget hozzáértőktől
Hello! Normális magyar nyelvű részletes leírás (vagy oktató videók) hiányában teszem fel a kérdést, főleg mivel nem úgy használnám, ahogy azt szokták (egy vagy egyforma eszközökkel). Adott 2db különböző led par lámpa más-más vezérléssel és csatornakiosztással, tehát 1 programon nem ugyanazt csináják, illetve van egy lézer, amit együtt egyetlen vezérlőről szeretnék működtetni. Jelenleg FIXTURE módban tudom vezérelni az eszközöket egyesével a potik segítségével, vagy SHOW módban beállított (eltárolt) értékekkel, de ott is csak egyesével. A 2db par lámpának egyszerre kéne pl. fehéren világítania, de csak egymás után működnek. DMX1: par1: 1-R 2-G 3-B ... 7-fényerő DMX13: par2: 1-fényerő 2-R 3-G 4-B ... 7-színváltás Tehát 1-2-3-7 maxon az elsőnél fix fehér fényt ad, a másodikon piros-zöld kombót, ami váltakozik. Megvan a magyarnyelvűje, de inkább azt részletezi, ami mozgó fejes, de az én példámra (3 különböző vezérlésű eszköz (master-slave mód nem működik az eltérés miatt)) egyszerre történő vezérlésére nincs sehol videó vagy leírás. A kérdéses DMX vezérlő egy Martin Freekie. Show programozása úgy működik, hogy megnyomom az 1-es csatornát, akkor az 1-es par 7 csatornája állítható a potikkal, elmentem az állásokat. Show 2. eleme: 2-es csatorna, 2-es par 7 csatornája, beállítom, elmentem. Ez már 2 jelenet és ha ezt ismételtetem bármilyen gyorsan, max vibrálás lesz belőle, mert 1x ez megy, 1x az, de együtt a kettő nem. Egyazon jelenetbe pedig nem tudok 2 eltérő vezérlésű (1-7 funkció) eszközt menteni, mert mást csinálnak. Hogyan lehetne megoldani, hogy a show lefutása után tartsa az utolsó képet a par1 (és ne legyen kioltva), miközben a másik kapja a vezérlést, ami szintén ha lejár, égve maradjon a következő parancsig? Tehát ne ez legyen: _-_-_-_-, hanem ez ======. 1 kép (pl. fehér) megoldható lenne pl. a stoboszkóp funkcióval, mert akkor 1 eszközt a másiktól függetlenül tudnék kezelni, de csak egyetlen beállított színnel, így a példában szereplő fehér kihozható mindkettőből egyszerre, de utána csak az egyikre lehet más programot küldeni, a strobi címén levő csak a van-nincs parancsot kapja a beállított fehér színre, így ez sem megoldás, csak végszükség esetén. Bár kevés itt a "diszkós", fénytechnikus, de hátha találkozott már a problémával és megoldást is talált rá.
Transzformátor készítőt/javítót keresek
Sziasztok! Keresnék olyan embert/vagy ajánljatok olyan valakit aki tudna segíteni 1db transzformátor újratekercselésében. A tarfó sajna bezárlatosodott a szekunder oldalon Szerencsétlen módon már nem kapható így inkább javíttatnám/újat készíttetnék. Időm viszont nincs, hogy próbálkozzak vele, így inkább elvinném valahova, mondjuk Budapesten belül. Sajna csak 1db-ról volna szó ezért nem hiszem, hogy bármely cég is ráugrana. Üdv: Krisztián
Danfoss EDT30 kétpontos hőfokszabályzó, nem lehet szabályozni
Hello! Kontakt hibával kezdődött, most már nem állítható a kapcsolási hőfok. A hőfokot azt jól méri. Ha valakinek erről van infoja, rajz vagy valami? amiből lehetne javítani, az jó lenne. A benne levő iC-k. kijelző TL7107 komparátor TA324 multiplexer/demultiplexer TL4052BP
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce