Tisztelt Urak!
Egy nagyfeszültséget előállító műszer akadt a kezembe, és egy alkatrész beaznosításában szeretném a segítségeteket kérni (mellékletben a fényképe).
Először nem foglalkoztam vele, mondván: induktivitás, sima ügy..
Csakhogy küllemre nem látható rajta sérülés, ugyanakkor a forrpontokon mérve induktivitáshoz méltó kis ellenállásértéket nem sikerült rajta mérnem. sőt: 20M-ig mérő műszerem sem hozott kiértékelhető eredményt.
Elképzelhető, hogy az alkatrész a rajta levő bűvös 190-es felirat alapján pl. ennyi Mohm értékű vékonyréteg ellenállás (relatíve keskeny kék csík, vékony kerámia lapkán)?
Esetleg továbbra is induktivitás, csak a látszat ellenére mégis valahol a védőréteg alatt szakadt?
Kapcsolástechnikailag a nagyfesz trafó szekunder körében (15kV) van az alkatrész, a föld és a kimenő tekercs között (azaz ezen keresztül van a kimenőkör potenciálja a földhöz rögzítve). Maga a műszer egyenfeszültséget szolgáltat: kimenő részen dióda, pufferkondi.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv:
-bd123
Helló
120V 300W-os fűtőtest,illetve 500W-os motor megtáplálása trafó nélkül kivitelezhető lenne?
Egy diódával próbáltam egy 200W-os izzót sorba kötve, DC ben 90V-ot mértem,AC-ban 120V-ot.
Sziasztok.
Egyik volt kollégánk bioptron lámpáját javítom.
A tápja már megy de elhalálozott a mikrovezérlő a vezérlő paneljén a programmal együtt.
Egy pic16c54 volt benne PKLAMP1.0 felirattal.
Ha esetleg valakinek meglenne a programja vagy bármi megoldás hozzá hogy hogyan tudnám feléleszteni a vezérlőjét nagyon hálás lennék érte.
Köszönöm előre is.
Sziasztok!
Egy redőnymotor vezérlő panelján az egyik SMD alkatrész elfüstölt. Sajnos nem látszódik, hogy pontosan milyen alkatrész is az.
Ha esetleg van valakinek épp kéznél (redőnytokba nekem is van másik) egy ilyen panel, meg tundá nézni mi van ráírva. A hibas_a_t96 néven raktam fel képet, (szerintem SOT23 tokozásban), allul középen 3 lábbal.
Nem tudom ennek mondjuk mi az esélye, de megpróbálom, hátha. :-)
Köszi