Üdvözlet!
Tegnap tönkrement a kávéfőzőm. A hibajelenség annyi volt, hogy lefőztem egy adag kávét, majd amikor a mechanikát fordította, hogy kiürítse a zaccot, olyan hangja volt mintha erőlködne a motor, de visszaállt alap pozícióba, és ezután nem képes semmilyen mozdításra. A motor és a komplett mechanika hibáját kiszűrtem, mert a gépet darabokra szedve, és a motor cseréje után sem javult a helyzet. Eddig amikor bekapcsoltam, akkor fordított a mechanikán a gép alapból, most azt sem csinálja, viszont fűt. Amikor felfűtött akkor kiválasztom a kávét és sajnos ekkor jön a hiba, ami pedig a mechanika mozdulatlanságát jelző hiba. A panelt kiszedve láttam, hogy volt már javítva, de sajnos sehogyan sem tudom kiszűrni mi okozza a problémát.
A motor csatlakozójánál feszültséget mértem és az eredménye 10mV semmi több.
Esetleg ötlet, hogy mi kapcsolja a motort? Azért nem program hibára gondolok, mert egyik pillanatról a másikra ment tönkre, és mivel a program hibát dob, tehát érzi, hogy valami baj van. Eddig kimértem a 2db egyenirányítót, annak semmi baja.
Valakinek van valami ötlete mi lehet a hiba, vagy egyáltalán mi adna a motornak feszültséget?
Szép estét.
Szívesen odaadom ha valaki javít ilyet Budapesten vagy környékén.
Sziasztok!
Már jó ideje regisztrálva vagyok itt az Elektrotanyán. Eddig csak olvasgattam és segítettem, ha tudtam, de most nagyon elakadtam egy Saeco Spidem Belezza kávéfőző javításában.
Egyik komám hozott nekem ezt az istenverést. Vizet öntöttek a szemeskávé helyére és használat közben jöttek rá, hogy ez így nem üzemszerű. :)
Szétszedtem, átmostam, kiszárítottam, összeraktam. Kb. 5-6 kávét szépen lefőzött, majd csak villogni volt hajlandó. Egyszerre ütemesen villog a rövid és a hosszú kávé, valamint a víztartály ledje. A kazán nem fűt, de a fűtőszálak Ohm-ikusan jónak tünnek . A meghajtás Triak nem szakadt, nem zárlatos, csak épp vezérlést nem kap. Ami érthető is mert letiltott minden funkciót a gép. Nem tudom mitévő legyek!? Nem lehet ebből hibakódot törölni?
Kérlek segítsetek, mert holnapra kész kell lennem vele!
szép napot kívánok mindenkinek.
Van nállam egy Saeco sirius automata kávéföző.
Bekapcsolás után minden rendben van vele le is főzi a kávét, 1-2 adagot.
Utánna mindha nem csinálná végig a ciklust darál elindul a fözöegység és vissza ál alaphelyzetben csak nem föz kávét az örlemény meg a föző egység melett van.
Ha kikapcsolom meg ujra vissza ugyan ez a jelenség leföz egy pár kávét aztán megint nem.Ha porkávét teszek bele azzal ok mindig föz.
Találkozott már ilyen hibával valaki?
Üdv András