Sziasztok!
Egy ideje szenvedek a fent említett készülékkel. A hiba az, hogy bekapcsolás után 10 másodperc alatt fokozatosan invertálódnak a színek, és így is marad.
Valószínűleg melegedés hatására.
A tápegységet ellenőriztem, és minden jónak tűnik.
A jelenség minden bemeneten, és a menüben is tapasztalható, ezért panel vagy t-con board hibára gyanakszom.
A panel és a t-con típusa:
AUO T230XW01 V1, LVDS bemenettel.
A doksit megtaláltam itt a tanyán:
LINK
Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan lehet megállapítani, a kettő közül melyik a hibás?
Esetleg ha valakinek lenne kölcsön, vagy megvételre az említett t-con board, akkor arra vevő lennék.
A segítséget előre is köszönöm.
Speccy
Üdv mindenkinek!
Van egy samsung ue32d5500 fullHD led tv. Egyik bekapcsolás után ilyen hibát produkált, bár néha egy-egy pillanatra abbahagyja, csatoltam képet.
A kép vízszintesen csíkokba szétválik és a vibrálás főleg a sötét tónusú képnél van, függetlenül attól hogy van be vagy kikapcsolva a dinamikus kontraszt. Vélemény?
Hali!
Hozta egy ilyen TV-t hozzám javítani és az a gondja hogy egy gombra sem reagál ami az előlapon van csak a távirányitóval működik.
Nem lehet hangolni mert azok a gombok is az elölapján vannak stb..
Mi lehet a gond? A gombok jók, forrasztási hibát nem találtam....
Ati
Sziasztok!
Jól gondolhatom, hogy trafós?
Pillanatra indul a sor, hallani, de rögtön tilt, majd kezdi elölről.
Sortranzisztor jó, eltérítőt lehúzva kb uaz a jelenség.
Köszi!
Üdv:
Pityesz
Önhiba. Fordítva raktam be a kondenzátort. Valahogy így jelezd a megoldást!