Sziasztok!
A címben szereplő Samsung LE40B530 készülék kijelzője általában 10 perc után elsötétedik, kép nincsen viszont a hang megmarad. Pár perc után visszakapcsolva ismét működik, de csak pár másodpercig. Másnap bekapcsolás után szinte jó fél napig működik, de a hiba előjön újra. A BN44-00264C boardot átforrasztottam, TL431 4db-ot cseréltem, de javulás nem történt. Az elkók jok. Az inverter trafók nem melegszenek. A tápfeszek rendben. A hiba jelentkezése előtt a kijelző felső részén enyhe fényremegést lehet látni,és pár másodperc után elsötétedik a kijelző.
CCFL csőhibára gyanakszom, mivel a készülék elmúlt 10 éves és nagyon sokat működött.
Minden segítséget szívesen fogadok.
Kellemes napot kívánok mindenkinek!
Üdvözlettel:
Laci
VDP3130Y-B1 procit keresek bontásból
KS3A(P) sasszi
Sziasztok
Van itt valaki, aki egy kicsit jobban otthon van a samu TV-k lelki világában?
Van egy ue46b6000-es mainom, rajta egy szép nagy kijelző, de a kép fejjel lefelé van rajta.. A sima B5xx szériánál volt azt hiszem mirror a menüben, s arra megfordult a kép.. Ebben nem találok ilyet.
Ebben van "chelsea hv flip".. de azt off-ra állítva sem fordult vissza a kép..
Sajnos rajzot nem találtam róla (elvileg N74A), csak rajz nélküli SM-et.. Lehet a panelen lehet fordigatni valami féle ellenállással.
Ha valaki tud segíteni, kérem ne fogja vissza magát :)
A mostani kijelző "jól" állna, vagyis a teteje van felül..
MEGOLDVA......
Viszont filmet nem játszik le, pedig elvileg a lap tudná..
Köszönöm...
L
Üdv mindenkinek.Egy Samsung 51 centis slim tv-vel küzdök.Bekapcsol,mutat is,de kb.egy óra múlva kezd el-el menni a kép,de addig tökéletes.Táppal volt egy kis probléma,a 12volt csak 10,5 értéket mutatott.Helyreállitottam,de ezután is elmegy a kép.Cseréltem a képcsőpanelen a G2 kék kondit,probáltam a G2-öt emelni,de szervizmenüben nem vált zölde a felirat,csak esetleg egy pillanatra.A legfontosabbat majd elfelejtettem,cseréltem a procit samsung s16a-ból,de azzal is ugyanugy el-elmegy a kép.Tápok rendben,kondik a különböző feszültségekre cserélve lettek.Gyanus a képcső,de pedig szépen mutat.Valami ötletet kérnék,hogy hol kutakodjak,esetleg találkoztak-e ezzel a hibával.