Sziasztok!
Elsőnek a hiba jelenség 2 másodperc után elmegy a háttérvilágítás!
Tekercs tökéletes 1K mind a két oldalt, kondik kicserélve, csövek tesztelve jó mind a négy,Q201-203-ig minden fet kicserélve!
Köszönöm előre is a segítséget, és az építő ötleteket!
Olvastad?
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Köszöntök Minden Tanyakedvelőt !
Samsung SyncMaster 740N típusú LCD monitor nem működik, bekapcsolásakor folyamatosan villog a bekapcsolást jelző kék led. Milyen hibát kell keresnem a javításához. LEZÁRVA ! Köszönöm a hozzászólásokat !
Üdv mindenkinek, egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Syncmaster 913vm, ami jó pár évig jól szolgált, de ma reggel nem volt hajlandó elindulni.
Ha bekapcsolom, kb 5 másodpercenként elalszik a zöld led, majd szinte azonnal megint kigyullad. Közben halványan látom villanni a tft-t minden alkalommal. Ha gépre dugom, akkor a villogás felgyorsul, kb másodpercenként.
Szétkaptam, nalám a tápon kettő nemhogy púpos, már megfolyt/száradt kondi volt (820 uF 25v). Nagy sietve kikaptam őket, jobb híjján beraktam 2db 1000uF 25v-os kondit, illetve kicseréltem még két 1000uf 10v-osat ami kicsit gyanús volt, illetve egy 47uF 50V-osat. Összeraktam, bekapcs, és semmi változás...
Találtam service manualt itt a tanyán, de pont a tápról semmi nincs benne, csak IP boardnak nevezik és kész... ha valakinek lenne valami tippje, esetleg volt már ilyen gondja, megköszönném a segítséget. :)
Tisztelt kollégák!
A címben említett monitorral kapcsolatban kérném a segítségetek.
Szükségem lenne a monitor tápegységének a rajzára vagy a teljes szervízkönyvre. A tápra ez van írva:IP-43135A.
A hiba a következő amivel a monitort hozták hozzám: se kép se hang. A tápkábel szakadt volt. A tápban biztik jók elkók nem púposak diódák jók. Jó tápkábellel megvan a primer oldalon a 300V de a szekunderen semmi nincs. Segítségetek szeretném kérni hogy merre keressem a hibát. Ha volt valakinek ilyen hibája kérem ossza meg tapasztalatait!
Segítségetek köszönöm: Gábor