Tisztelt kollégák!
A címben említett monitorral kapcsolatban kérném a segítségetek.
Szükségem lenne a monitor tápegységének a rajzára vagy a teljes szervízkönyvre. A tápra ez van írva:IP-43135A.
A hiba a következő amivel a monitort hozták hozzám: se kép se hang. A tápkábel szakadt volt. A tápban biztik jók elkók nem púposak diódák jók. Jó tápkábellel megvan a primer oldalon a 300V de a szekunderen semmi nincs. Segítségetek szeretném kérni hogy merre keressem a hibát. Ha volt valakinek ilyen hibája kérem ossza meg tapasztalatait!
Segítségetek köszönöm: Gábor
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Samsung SyncMaster 940N monitor javításával kapcsolatban. A jav.egyszerűnek tűnt első látásra púpos kondik, zárlatos fet-ek, szakadt 3A-s biztosíték. Ezek cseréje után a táp rendben van, kissé magas ugyan a fesz 18V. A panelen követve az ON/OFF lábat a két tranzisztor halottnak látszik, és van egy KA431 is ami valamilyen referencia feszültséget csinál az inverter IC-nek. Sajnos rajzot nem találtam az IP-35135B panelhez, ha lenne valakinek azt nagyon megköszönném. A Tanyán csak egy TXT file-t találtam, amiben pontosan le van írva a pozíciószámokhoz tartozó alkatrész, de ez nem sokat segít. A Google több oldalon is ezt a rajzot hozza az IP-35135B-re, de ez csak nyomokban hasonló keresetthez.
Ha a Q201, és a Q202 tranzisztorban tokon belül található két ellenállás azt ugyanúgy lehet kimérni (dióda vizsgáló állásban) mintha sima tranzisztor lenne?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv: apatig
Hali!
Hoztak hozzám javítani egy ilyen monitort és a tájában van egy kis ic ami zárlatos annyit tudtam leolvasni róla hogy TK8AA mi lehet ez?
Letöltöttem a monitor doksiját de a táp részét nem találtam meg benne, nem tudtam beazonosítani.
Tud valaki nekem segíteni ez ügyben?
Köszi!
Sziasztok!
Kíváncsi vagyok a megfejtésre, én elakadtam. Szakik előnyben. :)
Előzmény: munkahelyen kolléga szólt, hogy az éppen szerkesztett dokumentum kép elkezdett remegni és megfagyott a monitoron, a laptop viszont ok.
A monitorból kihúztuk a HDMI-t és a tápot is. Kb 5 perc elteltével a monitor kapott tápot (csak tápot!)) és bekapcsoltuk.
A kijelzőn ugyanúgy ott volt a szerkesztett dokumentum, mint mielőtt elhoztuk a monitort!
Ezt láttuk (a dokumentum tartalmát én maszatoltam el)
offline_monitor_masolata.jpg
Azóta eltelt pár óra, a monitor folyamatosan tápon van, de kikapcsolt állapotban. Ha bekapcsoljuk, akkor már csak alig derengően látszik a kép.
Ha csatlakoztatok HDMI-n számítógépet, akkor - ha világos az asztal háttérképe - derengően, de felsejlik a dokumentum és ha nagyon akarom olvasható is a szöveg.
A monitor képe viszont ugyanúgy remeg/vibrál, mint amikor a hiba beállt.
Szóval, mi ez a beragadt kép, hol rögzül a monitorban (videó buffer?), miért nem tűnik el áramtalanítás hatására?
Üdv
Szilárd