üdv a forumtársaknak
kis segitéget kérnék ,eme monitor javitásáoz.
A hibajelenség néha bekapcsol néha nem.
Ha valaki tudna kapcsrajzot hozzá küldeni ,vagy segiteni a hiba kideritésében
megköszönném.Gyakorlatilag a stabokat ,kondikat és a kapcsolo ic-t kicseréltem
de változatlanul csak néha kapcsol be.Amit sikerült kideritenem,hogy a kapcsolt 5v ilyenkor nincs meg ill. 5v helyett kb 2.5v van .
köszönöm
Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni egy 22" Samsung LCD monitorral kapcsolatban. A jelenség, hogy nem kapcsol be, nem világit a led sem.
A legnagyobb gond, hogy nem találok rajzot róla. A scaler-en megvannak a tápok (14V, 5V, 3,3V), de a kapcsolóra mindössze 1,8V megy amit egy kicsit keveslek.
Van még egy furcsaság, az invertel panel oldalon On/OFF feirat és a scaler +5V összekötési pontjain 0,5V van mindössze.
Ha valakinek van ötlete, kérem segitsen!
Köszönettel: gapati
Samsung 172N LCD monitort ha bekapcsolom felgyullad a zöld led, de nem történik semmi, nincs fény, tápfeszek megvannak. Ha nyomom a bekapcsológombot akkor nem kapcsol le, hanem villan a zöld, és ég tovább.
Ha valakinek volt már hasonló problémája, szívesen venném az ötleteket.
Én alaplap hibára gyanakszom, de tovább nem jutottam.
Üdv: Gege
Üdvözlet Kollégák!
Keresnék Samu LCd monitorba inverter trafót
tipus: TMS90631CT
Elöre is köszönöm
Kameradoki