Sziasztok!
Belevágtam ennek a monitornak a javításába, de elakadtam és segítséget kérnék Tőletek.
Tünet: áram alá helyezve még a standby led sem világít.
Eddigi megközelítésem:
-a tápkörben az összes elkó cseréje
-a tanyán fellelhető szervízdoksi alapján végigmértem a feszültségeket, rendben vannak.
-meghajtó panel komplett cseréje
Eddig semmi sem hozott változást.
A táppanel és a vezérlőpanel közötti 12 eres kábelen az "ON" lábat 3.3V-ra húzva a háttérvilágítás kb. 1 másodperces ütemben felvillan-elalszik.
2017.11.10: Megoldódott, hosszú idő után elővettem, a probléma mégis a táppal volt. Terheletlenül megvoltak a feszültségek, terhelés alatt viszont kikapcsolt. Az egyik Schottky dióda a kapcsolóüzemű trafó után meg volt halva.
Üdv. Mindenkinek !
A munkahelyemen kidobtak egy a tárgyban nevezett monitort. A bekapcsolást jelző LED világít, halk, magasabb frekvenciájú fütty hallatszik, felteszem, a tápból. Ki-bekapcsolgatáskor alig látható teljes képernyős felvillanás látható, de tényleg alig érzékelhető. Ezen kívül semmilyen fényjelenség nincs, kezelőgombokra nem reagál láthatóan. Azt szeretném kérdezni, hogy ezek alapján érdemes-e vele foglalkozni ? Nincs sok tapasztalatom az ilyen monitorok terén, egyet javítottam idáig, de ott egy belső tápcsatlakozó átforrasztás megoldotta a problémát, igaz, hetekig tartott, amíg megtaláltam a megfelelő helyet. Köszönöm a válaszokat előre is. :)
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.
Üdv. a kollegáknak! Sziasztok!
Küzdök egy Samsung SyncMaster 930BF LCD monitorral. A gond az, hogy nagyon kevés a fényerő még 100%-os fényerő és contraszt mellett is.
Minden más paraméter kifogástalan.
A táp oké, inverter oké, fénycsövek jók (a kijelzőt másik panellal vezérelve kifogástalan fény és kontraszt), saját inverterével hajtva (szétszedett kijelzővel) a csöveket szintén tökéletesen, vakítóan világít. A fényerő szab. oké, maximumon folyamatos a csövek meghajtása. Külső csövekkel is tökéletes.
A MagicBright funkciók működnek, text állásban pld. alig látszik a kép.
A custom állásban beállítható max. fény és kontraszt messze nem ad elég fényerőt, kontrasztot.
Szerintem szoftveres hibára gyanakszom, a gyári beállításokon (pld. sub. contraszt) kellene állítani, de csak CRT-s SoftJig áll rendelkezésemre, az meg nem ismeri föl az LCD monitort.
Keresem az LCD-khez való DDC Manager kapcsolási rajzát, a DDC EDID-et és az író-olvasó programot, ha megvan valakinek.
(Doksi alapján: MTI-2031 DDC Manager JIG)
A monitor mindössze 8500 órát üzemelt a szervíz adatok lekérdezése alapján.
Ha valaki küzdött ilyen hibával és megosztja az ötlelet, kapcs. rajzot és JIG szoftvert, előre is megköszönöm.
Üdv: -sándor-
Sziasztok
Gondolom páran ismeritek ezt a masinát.. (remélem)..
Annyi a bajom vele, hogy van egy ilyen szörny nálam.. A monitor 1280x800-ban hibátlanul működik. Ahogy felváltok 2560x1600 ba, jön az rgb váltogatása.. Ez a monitor ugye általában Tcon halott... De ez látszólag nem, mert 1280 ban hibátlan.. Felváltani nem tudok.. Nem is értem hogy van, mert a DVI kimenet egyenesen rá van kötve a tconra.. A "scaler" a kis panelen nem is tudom pontosan mit csinálna a háttérfény vezérlésen kívül.. Mielőtt kapnám az első kört.. Dual DVI kábellel, s erre képes VGA val próbálkozom (HD2600XT és HD5460).. Egyikkel sem megy...
L