Sziasztok
Kaptam ajandekba egy ilyen monitort:
S27E591C
27" ivelt Samsung, DP, HDMI es VGA bemenetekkel.
A monitor beteg, a kovetkezo a jelenseg:
Bekapcsol, elkezdi magatol valtogatni a bemeneteket, egyiken sem detektalja a jelet.
Egy ido utan megjelenik egy uzenet, hogy nincs jel, majd elalszik.
Szetszedtem, arra jottem ra, hogy valamikor megazott.
Kaptam oxidalt reszeket, de konkret hibat nem kaptam. Atmostam IPA-val, de nem segitett. Eloszor azt hittem, a kis vezerlo joystick paneljen van a hiba. Elinditottam a monitort es lehuztam a csatlakozot, de a jelenseg nem valtozott.
Amit eszrevettem, hogy a kis panelen van egy kek LED, az nem kap feszultseget, ki sem gyul, amikor a monitor mukodik.
Segitene egy rajz, vagy barmilyen otlet, hol kotorasszak, sajnalnam eldobni, mert szep monitor.
Elore is koszonom az otleteket
Minden jot,
Janos
Üdvözlök mindenkit!
Samsung Syncmaster 2443 BW monitorom megadta magát. A jobb oldalán egyharmad részben a kép csíkos. Olvasgattam már a fórumon pár dolgot, és COF gyanús, de úgy gondoltam megosztok egy képet róla (link), biztos, ami biztos alapon. Minden választ előre is köszönök!
http://kepfeltoltes.hu/view/141129/IMG_20141129_231751_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sziasztok!
Kezdőként segítséget kérnék az alábbi hiba javításában.
Monitor: Samsung Syncmaster Modell - 932B [R]
Modell Code - LS19PEBSBV/EDC
Hibajelenség: az anyósom felhívott, hogy bekapcsolás után sokat (perceket) kell várni, amíg lesz kép a monitorán.
Utánaolvastam, hogy a tápegységében lévő kondik lehetnek a ludasak, a monitort szédszedve tényleg láttam két púpos kondit.
Ezeket (1000uF 10V 105°C CapXon) kicseréltem ugyanilyen Low ESR Teapo-ra. (Az fura volt, hogy az újak sokkal vékonyabbak voltak a régieknél)
A hiba megszűnt, minden jó...
A következő napon egyszercsak,
négy vízszintes sávra osztott képből csak a legfelső negyedben van kép a többin semmi.
Bekapcsolásnál az alsó három sáv fehér, majd alulról felfelé feketednek be.
Linkelek egy videót is, hogy egyértelműbb legyen:
video
Mi lehet a hiba?
Amatőrként meg tudom-e javítani?
Ha valami nem volt pontos, vagy kellene még infó a hibáról, akkor leírom.
Köszönöm a segítséget,
Kaci
Sziasztok!
Javítanom kellene ezt a Samsung BX2431 led monitort. A hibajelenség az hogy nem reagál a bekapcsoló gombra. Tápok rendben. Mivel érintőgombos, arra gondoltam hogy a gombsor a hibás. Kipróbáltam egy más típusú Samsung monitorral, sajnos az működött vele.
Viszont kivettem a flash ic-t, és teljesem üres volt. Ez biztosan nincsen rendjén. A típusát rendesen detektálja az író, de végig FF a tartalma.
Lehet hogy hibás, de ha lenne hozzá dump akkor azért megpróbálnám megírni - de nem találok hozzá anyagot sehol. Monitorokhoz nem nagyon van.
A kenotrontv.ru -n van BX2450-hez dump, de nincs náluk regisztrációm. A main ugyanolyan LS24B5 esetleg a kijelző lehet másik, de 24 colos az is. Lehet hogy jó lenne hozzá ez is.
Persze az eredeti típus lenne az igazi.
Előre is köszönöm!
Joco